MojElektromobil

Piaty ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2024, má namierené do Martina. Nákupné centrum OC Tulip sa v termíne od 29. a 30. júna 2024 premení na centrum elektromobility. Na akciu má namierené aj OMV so svojim riešením pre nabíjanie elektromobilov. Priamo na mieste sa dozviete čo všetko ponúka ultrarýchle nabíjanie OMV eMotion.

OMV eMotion

Spoločnosť OMV neustále sleduje trendy a prispôsobuje sa meniacemu zákazníckemu správaniu tak, aby v sieti jej čerpacích staníc našli zákazníci všetko potrebné na pohodlné cestovanie – od kvalitných palív cez občerstvenie po doplnkové služby či nákupy základných potravín.

Aj preto sú súčasťou jej širšej stratégie investície do alternatívnych foriem cestovania. Od roku 2023 sa tak spoločnosť OMV pustila do rozširovania vlastnej siete ultrarýchlych nabíjačiek pod značkou OMV eMotion, pričom sa primárne využíva práve zázemie čerpacích staníc.

Do konca roka 2025 pribudne až 60 nabíjacích staníc s výkonom do 300 kW, ktoré umožnia pohodlnú prepravu elektromobilom z jedného konca Slovenska na druhý.

Rýchlosť a dostupnosť

Nabíjacie stanice eMotion sa vyznačujú najmä silným výkonom, až do 300 kW, ktorý zabezpečí rýchle nabitie už do 20 minút. V kombinácii s umiestnením pri hlavných tranzitných ťahoch a bezpečným zázemím čerpacích staníc OMV, poskytuje ideálne podmienky pre cestovanie.

elektromobil nabijanie omv
Nabíjacia stanica OMV eMotion

Veľkou výhodou je dostupnosť nabíjania 24 hodín denne, 7 dní v týždni, počas ktorých je možné využiť čerpacie stanice na občerstvenie, doplnenie potravín či na drobný oddych.

Výnimočná spolupráca s obchodným reťazcom Billa

Okrem čerpacích staníc nájdu elektromobilisti nabíjacie stanice eMotion už aj na vybraných parkoviskách Billa. Tu sú dostupné špeciálne nabíjacie stanice s výkonom až do 250 kW, vhodné na dobitie elektromobilu za čas, ktorý zákazník strávi bežným nákupom, čo je v priemere 30 až 40 minút.

Možnosť platby kartou bez registrácie

Nabíjacie stanice eMotion poskytujú zákazníkom jedinečnú výhodu v podobe možnosti platby kartou priamo na platobnom termináli, bez nutnosti registrácie, s predautorizáciou vo výške 50 Eur. Pokladničný doklad zariadenie vytlačí hneď po ukončení nabíjania. Platba je možná bežnými platobnými kartami ako aj palivovými kartami OMV (ako napríklad Routex). Pre prípadné otázky je zriadená aj špeciálna infolinka pre zákazníkov E-mobility OMV.

omv nabijacia stanica platba kartou
Na nabíjacích staniciach OMV zaplatíte aj bez registrácie, bežnou platobnou kartou

Výhody novej aplikácie OMV eMotion

Dobíjanie elektromobilu by malo byť jednoduché a rýchle. Koncom apríla 2024 tak spustila OMV vlastnú aplikáciu OMV eMotion, ktorá prináša zákazníkom množstvo ďalších výhod pre väčšie pohodlie pri nabíjaní.

Najväčším benefitom je pre užívateľov cenové zvýhodnenie, kedy jednotková cena nabíjania začína od 0,49 Eur/ kWh, či špeciálny predplatný PREMIUM balík s ešte nižšími cenami.

V aplikácii je k dispozícii aj možnosť vyhľadania najbližšej nabíjacej stanice, informácie o jej výkone či aktuálnej dostupnosti a v neposlednom rade aj prehľad nabíjaní a faktúr.

Základná cena bez registrácie začína na nabíjacích staniciach eMotion od 0,59 Eur/ kWh. Cena je porovnateľná s inými poskytovateľmi nabíjania, pričom tu sa jedná o ultrarýchle nabíjanie. Rýchle nabíjačky ponúkajú vyšší výkon a časový komfort.

ceny nabijania omv
Ceny nabíjania v sieti OMV eMotion

* Optimalizácia nákladov je dosiahnutá už pri nabíjacom objeme 67 kWh a nad touto hranicou je dosiahnutá lepšia nákladová efektívnosť. Blokovací poplatok pre naše DC nabíjačky, poplatok 0,07 €/minúta sa účtuje po 120 minútach. Všetky ceny produktov sú vrátane DPH. Mesačná fakturácia: Vašu faktúru dostanete e-mailom raz za mesiac a všetky Vaše faktúry sú uložené a prístupné v aplikácii eMotion. Ceny roamingu nájdete v aplikácii eMotion po kliknutí na nabíjaciu stanicu našich partnerov.

**Cena závisí od lokácie nabíjacej stanice:

ON THE GO znamená, že nabíjacia stanica eMotion je umiestnená priamo na čerpacej stanici OMV a poskytuje ultrarýchly výkon a ako bonus zázemie čerpacej stanice 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vo všeobecnosti je možné vozidlo na ultrarýchlych nabíjačkách eMotion nabiť, zo stavu 20% na 80%, už za 20 minút.

DESTINATION znamená umiestnenie nabíjacej stanice na vybraných parkoviskách BILLA, kde sú postačujúce nabíjačky s málinko nižším výkonom, nakoľko nákupom zákazníci strávia priemerne až 40 minút.

OMV ako súčasť medzinárodnej roamingovej siete

Sieť OMV eMotion je od mája tiež súčasťou roamingu, vďaka ktorému je platba možná aj rôznymi RFID kartami a cestovanie zákazníkov tak ešte jednoduchšie. Nabíjanie je tak dostupné aj pre zahraničných užívateľov.

omv nabijanie elektromobilu
Nabíjacia stanica OMV eMotion

Spoločnosť OMV pokračuje v budovaní a rozširovaní svojej siete eMotion, či už na čerpacích staniciach alebo parkoviskách obchodného reťazca Billa tak, aby bola zákazníkom čo najbližšie keď potrebujú. Nabíjacie stanice eMotion dopĺňajú široký zoznam služieb, ktoré pre zákazníkov OMV ponúka, ako napríklad obľúbený koncept VIVA BILLA, kde zákazníci popri tankovaní nakúpia aj základné potraviny, moderné autoumyvárky TopWash s externými odmuškovačmi, pohodlné platby kartou priamo na výdajných stojanoch, široká ponuka výhod vo vernostnom programe Mystation a v neposlednom rade, stále sa rozvíjajúci gastro sortiment a ponuka kvalitnej kávy.

Viac sa dočítate na oficiálnej stránke poskytovateľa.

17. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+