MojElektromobil

Rivian už predstavil mnoho detailov ohľadom svojho elektrického pickupu a SUV. Nedávno zverejnené americké ochranné známky však naznačujú, že startup z Michiganu pripravuje aj crossover a sedan.

Zoznam prihlášok ochranných známok Rivianu podaných na americkom úrade pre patenty a ochranné známky.

Niekoľko žiadostí o ochranné známky Rivianu aktuálne čaká na námietky úradu priemyselného vlastníctva pred ich oficiálnym zaregistrovaním. Sú v nich tieto označenia: 1C, 1A, 2C, 2A, 2S, 2T a 2R.

Súčasný model názvoslovia Rivianu je nasledovný – „T“ znamená truck (nákladné vozidlo) a „S“ znamená SUV. Nová žiadosť o ochrannú známku „1C“ by teda mala zodpovedať „crossoveru“ a označenie „2“, by malo naznačovať ďalšiu generáciu jej vozidiel. Označenia „A“ a „R“ však nie sú zatiaľ známe.

Jeden z hlavných konkurentov Rivian pickupu, Ford F-150, používa pre výkonné a luxusné verzie chytľavé názvy ako „Raptor“, „King Ranch“ a „Platinum“. Rivian by mohol prijať názvoslovie ako Ford, to znamená spájať ich s konkrétnym účelom vozidla a nie s jeho výkonnostnými parametrami.

Spoločnosť sa predstaví aj na tohtoročnom autosalóne v New Yorku a naplánovala si špeciálnu akciu pre držiteľov rezervácií niekoľko dní pred autosalónom. Účastníci si budú môcť vychutnať kokteily, jedlá a pozdrav od generálneho riaditeľa a zakladateľa RJ Scaringa.

11. apríla 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+