MojElektromobil

Nórsko neprestáva udivovať svet. Elektromobily tam zažívajú obrovský vzostup. Modelov síce na výber veľa nie je, automobilky sa obracajú na nórsky trh s cieľom predstaviť nové elektromobily, ktoré si môžu obyvatelia tejto krajiny predobjednať. Aký je výsledok? 30 tisíc predobjednávok!

S predobjednávkami prišla Tesla ako prvá

Systém predobjednávok spopularizovala hlavne Tesla. Keď však spustila predobjednávky na Model 3, nikto nečakal, že ľudia budú stáť v dlhých radoch pred predajňami ešte predtým, ako auto vôbec videli. Tesla Model 3 je presne ten elektromobil, ktorý spája výhodnú cenu, solídnu výbavu a dostatočný dojazd.

So systémom predobjednávok teraz po vzore Tesly prichádzajú aj ostatné automobilky a zdá sa, že úspešne. Medzi prvými značkami, ktoré takýto štýl predaja v Nórsku ponúkajú, sú Jaguar, Mercedes a Audi. Je logické, že sa obrátili práve na nórsky trh. Tam majú najväčšiu šancu získať nejaké predobjednávky. A keďže ich je až 30 tisíc, určite boli v tomto smere automobilky úspešné.

Nórska spoločnosť NRK sa zaoberá práve týmito predobjednávkami. Snaží sa urobiť ich prieskum, aby zistila, o aké konkrétne modely či parametre majú zákazníci najväčší záujem. Tieto informácie by mohli byť cenné v budúcnosti, automobilky by mohli podľa nich vyrábať svoje modely.

Elektromobily s najväčším množstvom predobjednávok

Podľa tohto prieskumu vedie Tesla Model 3. Je to však jediný elektromobil, v prípade ktorého sa jedná len o odhadované číslo. Nóri si predobjednali približne 10 tisíc Modelov 3. V tabuľke nižšie môžete vidieť 10 modelov, o ktoré je najväčší záujem:

Tesla Model 3 10 000 predobjednávok (odhad)
Audi e-tron quattro 6 300 predobjednávok
Hyundai Kona Electric 6 000 predobjednávok (prvé dodávky už začali)
Kia Niro Electric 5 900 predobjednávok
Nissan Leaf (2018-2019) 3 000 predobjednávok (prvé dodávky už začali)
Jaguar I-Pace 3 000 predobjednávok
Porsche Taycan 2 300 predobjednávok
Mercedes-Benz EQC 2 200 predobjednávok
DS Crossback E-Tense 1 350 predobjednávok
BMW iX3 1 000 predobjednávok (viac automobilka nepovolila)

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+