MojElektromobil

Nissan dnes na autosalóne v Detroite predstavil svoj nový elektrický koncept IMS na základe podobne nazvaného konceptu IMx.

Nissan ho nazval „vyvýšený sedan“ kvôli jeho veľkým kolesám, ktoré siahajú nad podvozok s batériou. Koncept má pohon všetkých kolies, schopnosť plne autonómnej jazdy a priestranný interiér. Predné sedadlá sa otáčajú otáčajú okolo svojej osi, aby posádka mohla mať napríklad schôdzku a nemusela sa venovať šoférovaniu.

Odvážny koncept IMs predstavuje vznik úplne nového segmentu osobných automobilov – vyvýšený elektrický športový sedan,“ povedal Denis Le Vot, predseda predstavenstva z Nissan North America, Inc. počas tlačovej konferencie na autosalóne. „Je logické, že automobilka, ktorá dala svetu prvý dostupný elektromobil pre masy, vytvorí aj prvý vyvýšený elektrický sedan.“

Le Vot sa tiež pochválil tým, že do roku 2022 uvedie na trh Nissan ďalších sedem elektrických vozidiel.

Výnimočnou vlastnosťou konceptu Nissan IMS je zadné sedadlo, ktoré sa po zložení bočných sedadiel zmení na „trón“. Nissan nazýva tento dizajn sedadiel 2 + 1 + 2:

“Jeho rozmery majú síce bližšie k sedanu než k crossoveru, no sú tak výnimočné, že vytvárajú úplne nový segment automobilov. Je definovaný svojou čistou elektrickou identitou, s batériou umiestnenou pod karosériou, ktorá zvyšuje kabínu. Jeho priestranný interiér je výsledkom rozšíreného rázvoru a ponúka unikátnu architektúru sedadiel „2 + 1 + 2“ s otočnými prednými sedadlami a zadným sedadlom, ktoré vytvára buď tri sedadlá alebo po zložení tenkých vonkajších častí „Premier Seat“ v strede, vhodný pre manažérov a dôležité osoby .”

Nissan IMs bude pre verejnosť vystavený od 19. do 27. januára v detroitskom Cobo Centre. Môžete si pozrieť aj celé predstavenie konceptu:

Páči sa vám tento koncept? Napíšte nám v komentároch.

14. januára 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+