MojElektromobil

Hoci na vybraných európskych trhoch vedie obvykle predaje konkurenčný francúzsky elektromobil, zahanbiť sa nenechá ani japonský výrobca Nissan. Ten teraz oficiálne potvrdil názov nového modelu, ktorý bude z aktuálneho Leaf-u vychádzať. Ponúkne lepšiu výdrž na jedno nabitie, ale aj poriadny výkon. Jeho názov bude Nissan Leaf E-Plus.

Náš tip
LUXUSNÉ TAPETY PRE VÁŠ SMARTFÓN ALEBO POČÍTAČ: NISSAN LEAF 2018
Štandardný elektromobil Nissan Leaf 2018 sme si mohli pozrieť aj na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne.

Nissan Leaf E-Plus

Len nedávno obleteli internet úniky informácií o testovaní verzie modelu Nissan Leaf s vyššou kapacitou batérie. Brian Maragno zo spoločnosti Nissan uviedol hneď niekoľko informácií k pripravovanému modelu Leaf s väčšou batériou. Podľa neho novinka ponesie označenie “E-Plus” pričom dostane aj výkonnostné vylepšenie oproti základnej 40 kWh verzii. Tá ponúka aktuálne výkon na úrovni 142 konských síl. Novinka s väčším akumulátorom by mala dostať približne 200 konských síl.

“Keď máte väčšiu batériu s väčším objemom, pootvorí to dvere súčasne aj tomu, aby ste mohli mať väčší výkon,” povedal marketingový riaditeľ a riaditeľ pre predaj v rámci automobilky Nissan, Brian Maragno.

Po stránke dojazdu na jedno nabitie by mal nový elektromobil ponúknuť hodnotu nad 200 míľ, čo činí v prepočte približne 321 kilometrov. Presné číslo však ešte musí potvrdiť samotný výrobca. Známou informáciou je tiež to, že nový model Nissan Leaf E-Plus bude prezentovaný ako vozidlo pre modelový rok 2019. Oficiálne predstavenie tak môžeme očakávať niekedy koncom tohto roka resp. začiatkom budúceho roka. Termín predstavenia však v súčasnosti nie je známy.

Zdroj: autoguide.com

19. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+