MojElektromobil

EPA je pomerne známou agentúrou. Ide o americkú agentúru pre ochranu životného prostredia, ktorá prináša tiež oficiálne testy meraní správania sa elektromobilov. Oficiálne merania modelu Nissan Leaf 2018 teraz prichádzajú aj v porovnaní s minulou generáciou.

Náš tip
NOVÝ NISSAN LEAF UŽ ČOSKORO AJ NA SLOVENSKU, POZNÁME OFICIÁLNY CENNÍK

40 kWh batéria – lepší dojazd

Nie je žiadnym tajomstvom, že nová 40 kWh batéria použitá v generácii pre rok 2018 mala zvýšiť dojazd vozidla na úroveň približne 150 míľ (asi 240 kilometrov). Testovací cyklus EPA dosiahol výsledok na úrovni 151 míľ kombinovanej jazdy (diaľnica a mesto), teda ešte o niečo viac. Po stránke efektivity však výrobca nedokázal zlepšiť výsledky oproti predošlej generácii.

Testovanie efektivity sa zastavilo na hodnote 112 MPGe (miles per gallon equivalent), čo je hodnota rovnaká ako v prípade predchádzajúcej generácie s 30 kWh batériou, ktorá bola predstavená ešte v roku 2016. Výsledná hodnota bola priemerom nameranej hodnoty na diaľnici (100 MPGe) a v meste (125 MPGe).

Nový Nissan Leaf sa začal na americkom trhu vyrábať minulý mesiac, a to konkrétne v továrni v Tennessee. Tento mesiac boli spustené objednávky, pričom sa očakáva aj záujem viacerých obchodných zastúpení v USA. Japonská automobilka tvrdí, že obdržala už viac ako 13 000 objednávok. Model Nissan Leaf 2018 sa začína v USA predávať za sumu približne 30 000 dolárov.

Zdroj: electrek.co

29. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+