MojElektromobil

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by mohol vyzerať pomerne kompaktný elektrický kabriolet? Nissan má odpoveď a je ním koncept Nissan Leaf Open Car. Ide o koncept vytvorený pri príležitosti pomerne dôležitého medzníka. Ide o 100 000 predaných kusov predaných elektromobilov Leaf v Japonsku, a to od pôvodného uvedenia modelu pred ôsmimi rokmi.

Náš tip
TAKTO DOKÁŽE ZRÝCHLIŤ NA MAXIMUM NOVÝ NISSAN LEAF 2018 | AKTUALIZOVANÉ

Nissan Leaf Open Car

Nissan zatiaľ nepotvrdil žiadne ďalšie informácie o samotnej skladacej streche, tuhosti konštrukcie, ochrany proti prevráteniu, zvýšenom zadnom sedadle alebo akejsi „dvojdverovej“ konštrukcii. Nakoľko bolo toto vozidlo postavené pre výstavné účely, nemusí momentálne spĺňať všetky bezpečnostné požiadavky. Napriek tomu, dizajnová línia elektrického kabrioletu je prinajmenšom svojská.

Japonská automobilka Nissan ešte nezverejnila podrobné technické špecifikácie, spomína však známe prvky ako systém ProPilot, e-Pedal a ďalšie technológie inteligentnej mobility, ktoré sme mohli pozorovať aj v prípade štandardného modelu. Vozidlo by malo byť podľa dostupných informácií spriahnuté so 110 kW elektromotorom a 40 kWh batériou. S nasadenou strechou by mal elektromobil zvládnuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,2 sekundy a jeho dojazd by sa mal zastaviť na úrovni 378 kilometrov na jedno nabitie.

Zdroj: carscoops.com

29. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+