MojElektromobil

Tak sme sa konečne dočkali. Nový Nissan Leaf bol poriadne otestovaný z hľadiska dojazdu. Vďačíme za to Jamesovi z Electrified Journeys Japan. Do akej miery sa potvrdil dojazd udávaný výrobcom (378 km), ktorý je pre európsky trh vypočítaný na základe “benevolentného” cyklu NEDC?

Nový Nissan Leaf má batériu s kapacitou 40 kWh, čo je o tretinu viac ako mala posledná faceliftovaná verzia pôvodného modelu. Ten disponoval 30 kWh batériou a dojazdom 250 km (NEDC). Vďaka lepšej aerodynamike má však novinka nepomerne vyšší dojazd, teda aspoň ten “papierový”. No ale prejdime už k tomu, čo nás zaujíma najviac.

Náš tip
Nový Nissan Leaf sa predstavil Slovensku. Ako na nás zapôsobil?

nissan leaf 2018

James jazdil na novom Nissane Leaf 2 dni a počas tohto obdobia sa mu podarilo najazdiť 252 až 330 km na jedno nabitie. Najnižší dojazd je výsledkom nešetrnej jazdy vo vetre, cez hory a so zapnutou klimatizáciou. Naopak 330 km dojazd je dôsledkom ekologickejšieho jazdného štýlu, ale nie za ideálnych poveternostných podmienok, takže s Leafom sa dá najazdiť aj viac kilometrov.

Lepší vo viacerých smeroch

Podľa Jamesa treba rátať v reálnych podmienkach s dojazdom 240 až 275 km na jedno nabitie. 240 km dojazd pritom uvádza aj Americká agentúra pre životné prostredie (EPA), ktorej metodika je oveľa presnejšia, ako je tomu v prípade európskeho cyklu NEDC. Počas testovania James taktiež ocenil dobre fungujúci rekuperačný systém a v porovnaní s pôvodným modelom aj lepšie zrýchlenie a celkové jazdné vlastnosti. Viac informácií o novom Nissane Leaf nájdete v nasledujúcom videoteste.

Náš tip
Nissan Leaf najspoľahlivejším automobilom podľa prieskumu spotrebiteľského magazínu

Tým, ktorým sa zdá dojazd nového Leafu nedostatočný pripomíname, že začiatkom roka 2019 príde na trh verzia so 60 kWh batériou a dojazdom cez 500 km (NEDC).

Zdroj: Electrified Journeys Japan cez insideevs.com

23. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+