MojElektromobil

NIO spúšťa mobilnú aplikáciu pre používateľov z Nórska. Dostupná je pre zariadenia s operačnými systémami Android a iOS v danej krajine. Ide o dôležitý krok pre vstup čínskych automobiliek na európsky trh. Túto správu zverejnil webový portál cnevpost.

NIO povoľuje možnosť stiahnuť si ich vlastnú aplikáciu v Nórsku

Vytvorenie aplikácie pre miestnych obyvateľov znamená založenie exkluzívnej online komunity. Aplikácia v tomto momente pozostáva zo sekcií „Discover“, „This Moment“, stránky na úpravy používateľského účtu a „NIO Life“.

Posledná spomínaná súčasť apky značí, že NIO sa snaží do Nórska priniesť aj svoju lifestylovú značku. Keď si nórsku verziu aplikácie porovnáme s tou čínskou, zistíme, že funkcionality sú veľmi podobné.

Možné je zistiť najnovšie informácie o elektrických vozidlách, o ich vývoji, službách a ďalších zaujímavých produktoch. Využívať je tiež možné takzvané NIO kredity, vďaka ktorým je možné zakúpiť produkty v sekcii NIO Life a umožňujú zdieľať momenty zo života. NIO pozitívne prehlásilo: „V budúcnosti sa budeme snažiť aplikáciu aktualizovať a otvoríme používateľom z Nórska nové možnosti pre zážitok z online sveta.“

Oficiálny vstup na nórsky trh bol oznámený 6. mája tohto roka. Išlo pritom o prvú „zastávku“ mimo domovskej krajiny. NIO svoj prvý model ES8 prinesie do Nórska v septembri tohto roka. Vlajkový elektromobil ET7 by mal do tejto krajiny zamieriť v budúcom roku.

Na záver by sme radi spomenuli, že čínska verzie aplikácie ponúka možnosť online nákupov a funkcie ovládania vlastnených vozidiel. Podľa dát od NIO, ktoré sú platné ku koncu mesiaca máj, originálna čínska aplikácia mala viac ako 1,6 miliónov zaregistrovaných používateľov a cez 200 000 denne aktívnych ľudí.

24. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+