MojElektromobil

Tragická nehoda Modelu X sa stala nedávno na Floride. Vodič Tesly vo vysokej rýchlosti narazil do stromu a následne sa elektromobil vznietil. Okoloidúci chceli vodiča z horiaceho auta vyslobodiť, no Model X mal mať podľa svedkov zaseknuté kľučky.

Vodič zostal v horiacom aute uväznený

Kľučky na dverách Modelu X sa po náraze neotvorili a hoci sa ľudia pokúšali rozbiť aj jeho okná, nepodarilo sa im to. Polícia berie do úvahy pri vyšetrovaní aj vysokú rýchlosť ako príčinu nehody. Vodič šoféroval po meste v obci údajne ako 120 km/h. Takáto rýchlosť čelného nárazu do stromu by však s ľahkosťou spôsobila požiar aj v spaľovacom automobile.

Tesla vydala k incidentu svoje stanovisko, v ktorom sa zaviazala plne spolupracovať s políciou pri vyšetrovaní tejto tragédie

Sme veľmi zarmútení touto tragédiou a myslíme na všetkých, ktorých zasiahla. Spojili sme sa s miestnymi orgánmi a ponúkli našu spoluprácu. Chápeme, že rýchlosť sa skúma ako jedna z možných príčin nehody a vieme, že rýchlosť môže zapríčiniť požiar akéhokoľvek auta, nie iba elektrického.

Airbagy ostali nafúknuté aj po náraze

Celú situáciu mali zhoršiť aj airbagy, ktoré sa po náraze údajne nevypustili. Vodič tak bol zakliesnený medzi airbagom vodiča a ostatnými vzduchovými vankúšmi. Airbag na volante by sa mal podľa všetkého vypustiť po náraze, aby šoféra neobmedzoval. Nateraz však nie je známe, prečo sa airbagy nevypustili. Príčinu tejto tragickej nehody určí až vyšetrovanie.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

26. februára 2019
Zdroj: Electrek,

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+