MojElektromobil

Ďalší model štýlového elektromobilu MINI Cooper SE 2022 prichádza postupne do predaja a oficiálne údaje hovoria o pár kilometrov vyššom dojazde ako pri poslednej generácii. V praxi tak pôjde skôr o nepatrnú, ale určite vítanú zmenu.

BMW sa so svojou pod-značkou MINI taktiež snaží priblížiť cieľovej skupine, ktorá preferuje elektrický pohon pred klasickým spaľovacím motorom. Síce sa mnohým táto zmena vyslovene nepozdáva, elektrická verzia MINI Cooper SE má čo do seba. My sme si tento elektromobil vyskúšali minulé leto a rozhodne sme si jazdu užili. Potešil nás najmä jazdnými vlastnosťami a dobrou spotrebou. Síce nejde o elektromobil vhodný na diaľkové trasy, viem si ho predstaviť ako ideálne vozidlo do mesta a na menší okruh okolo neho.

Rozdiel šesť kilometrov

Pri poslednej verzii sa MINI Cooper SE mohol pochváliť WLTP dojazdom od 235 do 270 kilometrov. Nová verzia s označením pre rok 2022 dostala oficiálny EPA dojazd podľa americkej a zároveň prísnejšej metodiky. Vidieť to aj na porovnaní WLTP dojazdu s EPA dojazdom pôvodnej verzie. Zatiaľ čo u nás sa WLTP dojazd dostal aj na hranicu 270 kilometrov, podľa EPA bol iba 177 kilometrov. Pri novej verzii sa EPA dojazd vyšplhal o 6 kilometrov vyššie, teda na 183 kilometrov.

Model Batéria Dojazd EPA
MNI Cooper SE 2021 32,6 kWh 177 km
MNI Cooper SE 2022 32,6 kWh 183 km

Keď sa pozrieme na slovenskú stránku MINI, automobilka tu aktuálne uvádza WLTP dojazd 253 kilometrov. Batéria elektromobilu MINI Cooper SE má celkovú kapacitu 32,6 kWh, čo je totožná hodnota ako pri predchádzajúcich modeloch. Dôvod vyššieho dojazdu by teda mal byť jednoduchý, a to lepšia efektivita.

My sa na test aktuálnej verzie MINI Cooper SE 2022 už chystáme v dohľadnej dobe. Zatiaľ si môžete pripomenúť náš posledný kontakt s týmto štýlovým britským elektromobilom.

Náš tip
MINI Cooper SE: Elektromobil, ktorý má štýl | TEST
17. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+