MojElektromobil

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2023, pokračuje v ďalšom meste – v Trenčíne. Salón Elektromobilov 2023 Trenčín sa uskutoční od piatka 16. do nedele 18. júna 2023 v priestoroch obchodného centra OC Laugaricio. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných automobilových značiek.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile. Samozrejmosťou je sprievodný program, súťaže o rôzne ceny a najnovšie aj koncert pre najmenším.

Salón Elektromobilov bude naplno prebiehať počas všetkých troch dní – od piatku až do nedele. Hlavný program s prednáškami a diskusiami je naplánovaný na sobotu od 14:00 do 17:00. Tešiť sa môžete aj zástupcov značky MG s elektrifikovanými modelmi MG 4 Electric a MG EHS PHEV.

Testovacie jazdy: MG 4 Electric

Tento elektromobil je čerstvou novinkou výrobcu, ktorá sa na Slovensko dostala len nedávno. Môžete tak na vlastnej koži zažiť toto vozidlo medzi prvými. Ide o jeden z cenovo najdostupnejších elektrických automobilov, ktorý k nám prichádza vo svojej najvyššej verzii s cenovkou okolo 35 000 €.

Nájdeme v ňom 61,7 kWh batériu, ktorá podľa testu WLTP dokáže zabezpečiť na jedno plné nabitie dojazd až 450 km. Ponúka elektrický výkon 150 kW s tým, že poháňaná je zadná náprava. Ďalej má vozidlo 250 Nm krútiaci moment a maximálnu rýchlosť 160 km/h. Predsa len ide viac o menšie mestské vozidlo. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dokáže za necelých 8 sekúnd. Dokážete ho nabiť maximálnou rýchlosťou 135 kW, čo je približne rýchlosť 450 km dojazdu za hodinu.

mg 4
MG 4 Electric | Zdroj: MG

Testovacie jazdy: MG EHS PHEV

Okrem plne-elektrického MG 4 sa dočkáte aj Plug-in hybridnej verzie vozidla MG EHS. Ide o viditeľne väčšie SUV, ktoré má na dĺžku až 4,5 metra. Cena tohto modelu je len o niečo vyššia ako pri MG 4 electric, a za najvyššiu verziu zaplatíte takmer 40 000 . Okrem elektrického motora sa tu nachádza aj 1.5 TGI spaľovací, ktorý ponúka samostatne výkon 119 kW a 250 Nm.

Elektrický motor zabezpečí výkon v čisto elektrickom režime 90 kW a 230 Nm. Dokopy tak vozidlo ponúka celkový maximálny výkon 190 kW pri 370 Nm krútiaceho momentu. V elektrickom režime prejdete podľa WLTP 52 kilometrov. Postará sa o to 16,6 kWh batéria, ktorú dobijete 3,7 kW nabíjačkou za 4,5 hodiny. Vozidlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy a maximálne dokáže ísť rýchlosťou 190 km/h. Spotreba v kombinovanom režime je 1,8 l, v elektrickom 16,6 kWh a bez elektrickej výpomoci 6,2 l.

Zdroj: Michal Lauko

10. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+