MojElektromobil

Na automobilových udalostiach čoraz častejšie vídame takzvané “hybridné” modely. Nemecká automobilka Mercedes nedávno predstavila ďalšie plug-in hybridy, ktoré sú dobíjateľné priamo zo siete. Varianty A 250e, A 250e sedan a B 250e sú kompaktné vozidlá s hybridným pohonom tretej generácie, našli sme ich aj na autosalóne vo Frankfurte.

Nové ekologické vozidlá

Elektrický dojazd motora sa pohybuje v rozmedzí 70 – 75 kilometrov, pričom elektrický výkon činí maximálne 75 kW. Pokiaľ ide o systémový výkon, ten dosahuje maximálne 160 kW. Krútiaci moment potom dosahuje hodnotu 450 Nm a najvyššia rýchlosť na čisto elektrický pohon zas 140 km/h.

Ak však zapojíme aj benzínový motor, dostaneme sa na čiastku 235 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h prebehne už za 6,6 sekundy v prípade Triedy A hatchback.

Za zmienku stojí, že modely A 250e a A 250e je možné objednať okamžite. Inak je to však v prípade triedy B 250e, ktorej predaj sa zaháji až o niekoľko týždňov. Čo nás však teší je, že automobily sa dostavia na trh ešte do konca aktuálneho kalendárneho roka. Pohon s názvom EQ Power sa vyznačuje najmä svojou prítomnosťou v hybridných vozidlách.

Mercedes B250E

 

Kombinovaný pohon

O samotný pohon sa stará kombinácia 1,33-litrového benzínového motora. Podľa webu výrobcu vieme, že 15,6 kWh lítium-iónový akumulátor je ukrytý pod zadnými sedadlami a je chladený vodou. Jeho plného nabitia sa za pomoci nabíjacej skrinky dočkáme za menej ako dve hodiny.

V aute sú dostupné režimy ako Komfort, ECO či Šport. Vodič si vie uprednostniť elektrické jazdenie a kombinovaným pohonom zdôrazniť dynamiku jazdy. Uprednostniť je taktiež možné aj jazdu s využitím spaľovacieho motora, za účelom ušetriť elektrický dojazd.

Galéria Mercedes-Benz A 250 e

Galéria Mercedes-Benz B 250 e

14. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+