MojElektromobil

Naším najväčším nadšením sú síce elektromobily, no mať možnosť otestovať aj hybridné vozidlá nie je nikdy na zahodenie. A navyše, keď sa jedná o Mercedes. Na test sme teda dostali Mercedes E 300 de sedan v plnej výbave. Základná cena je 49 060 eur, no cena nami testovaného modelu sa vyšplhala až na 82 380 eur.

Slušná dávka výkonu

Pod kapotou sa nachádza dieselový motor s objemom 1950 ccm a výkonom 143 kW. Pomáha mu elektromotor s výkonom 90 kW. Dojazd čisto na elektromotor by mal byť podľa výrobcu do 54 kilometrov, kapacita batérie je 13,5 kWh. S týmto výkonom je schopný zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a maximálna rýchlosť je rovných 250 km/h. Krútiaci moment sa zastavil na čísle 700 Nm.

Pýtajte sa

Mercedes E 300 sme teda začali testovať a určite nevynecháme spotrebu elektromotoru, jeho dojazd či celkovú spotrebu. Ak máte nejaké otázky, neváhajte a pýtajte sa. Odpovieme vám buď priamo tu v komentároch alebo v teste, ktorý pripravujeme.

Náš tip
Takto prebiehali skúšky Mercedesu EQC v zimných podmienkach
17. apríla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+