MojElektromobil

Mercedes-Benz oznámil, že začal výrobu modelu EQC, prvého modelu tejto značky, ktorý bol od základov vyvíjaný ako elektromobil. Spustili sa aj objednávky na tento model.

Mercedes-Benz dnes v Nemecku oznámil „spustenie predaja a výroby EQC“

Mercedes-Benz EQC sa vyrába v závode v nemeckom meste Bremen – a je možné ho objednať už teraz. EQC je možné flexibilne integrovať do prebiehajúcej sériovej výroby modelov so spaľovacím alebo hybridným pohonom. Vysoké výrobné normy značky Mercedes-Benz zaručujú najvyššiu kvalitu vo všetkých modeloch vozidiel. Ako priekopník v elektromobilite ponúka model EQC 400 4MATIC široké možnosti vybavenia a atraktívne služby. “

Daimler hovorí, že EQC sa vyrába na rovnakej linke ako trieda C, GLC a GLC Coupé.

„Flexibilita a efektívnosť sú rozhodujúcimi piliermi stratégie našej globálnej výrobnej siete. Výroba EQC je toho dokonalým dôkazom. Zamestnanci v Bremene majú dlhoročné skúsenosti s výrobou vozidiel so širokou škálou pohonov. Staviame na tomto know-how aj v ére elektromobility. So začiatkom výroby modelu EQC dnes symbolicky stláčame gombík na prechod do elektrickej mobility budúcnosti.

Dodávky prvým VIP zákazníkom sa začnú až v budúcom mesiaci, avšak väčšie množstvo vozidiel sa začne dodávať až v novembri. Elektrické SUV je vypredané do konca tohto roku.

Dojazd podľa WLTP cyklu je na úrovni 417 km. Batéria bude napojená na 2 asynchrónne elektromotory s celkovým výkonom 300 kW (408 k). Dosiahne maximálnu rýchlosť 180 km/h a zrýchli z 0-100 km/h za 5,1 sekundy.

EQC bude vybavený vodou chladeným nabíjaním s maximálnym nabíjacím výkonom 110 kW a palubnou AC nabíjačkou s výkonom 7,4 kW.

Nemecká automobilka ešte musí oznámiť cenovku na väčšine trhov. V Nemecku je to 71 281 € (vrátane DPH). V ostatných krajinách sa očakáva cenovka vyššia, stále však bude veľmi konkurencieschopná.

6. mája 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+