MojElektromobil

Na novom videu si môžeme prezrieť práve pripravovaný koncept z novej, plne elektrickej série automobilky Mercedes-Benz. Pripravované vozidlo sa netají futuristickými krivkami. Zverejnené video odhaľuje exteriér vozidla a hrá tiež na emócie potenciálnych zákazníkov pripravovaného elektromobilu.

Náš tip
MERCEDES PRIPRAVUJE INVESTÍCIU NA ÚROVNI 500 MILIÓNOV EUR PRE NOVÝ ELEKTROMOBIL

Mercedes-Benz EQA

“Krásny a elektrický Mercedes-Benz Concept EQA elektrifikuje krásnu a majestátnu krajinu Sicílie.” – popisuje nové video spoločnosti Mercedes-Benz.

Nemecký tvorca elektromobilu sľubuje vysoký výkon a dlhú výdrž na jedno nabitie. V rámci finálnych špecifikácií sa očakáva batéria s kapacitou viac ako 60 kWh či dojazd na úrovni až 400 kilometrov podľa štandardu NEDC (štandard EPA následne hovorí o približne 321 km). Výkonný elektromobil by mal následne ponúknuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h za rovných 5 sekúnd.

“Rovnako ako Mercedes-Benz so svojim konceptom EQA, aj Marcin Öz, bývalý basový hráč nemecko-nórskeho zoskupenia “The Whitest Boy Alive” vedel, že bol čas urobiť niečo nové.”

Zdroj: insideevs.com

12. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+