MojElektromobil

Špeciálne auto na špeciálne momenty. Limitovaná špeciálna ediícia Mercedesu predstavuje novú éru elektromobility. 

“EQC je priekopníkom nášho budúceho portfólia Mercedes-Benz EQ. EQC edícia 1886 slúži ako pripomenutie vynálezu prvého automobilu a my chceme zdôrazniť priekopníckeho ducha, ktorý nás dnes charakterizuje viac, ako kedykoľvek predtým. V tom čase sme boli prví, kto priniesol revolúciu v individuálnej mobillite. Nové EQC teraz opäť naznačuje príchod do novej éry. Éry, v ktorej je elektromobilita spoľahlivá, jednoduchá a taktiež vzrušujúca,” povedala Britta Seeger, členka riadiaceho manažmentu spoločnosti Daimler AG, ktorá je zodpovedná za Mercedes-Benz.

Starostlivo usporiadané prvky v exteriéri a interiéri patria medzi voliteľné doplnky EQC v edícii 1886. Mriežka čierneho panelového chladiča s mriežkami a hranami z vysoko lesklej čiernej farby zaručujú výnimočne exkluzívny vzhľad charakter. Medzi ďalšie individuálne znaky patrí lesklý čierny odznak so špeciálnym nápisom EQC Edition 1886 na blatníkoch. Kolesá sú 20-palcové s dekoratívnymi elementami.

Exkluzivita pokračuje aj v interiéri. Na operadlách nechýba špeciálny nápis EQC Edition 1886. Ten sa tiež nachádza na stredovej konzole. Dôraz sa kládol aj na detaily.

Bezpečnosť a pohodlie na prvom mieste

Mercedes-Benz EQC Edition 1886 ponúka tiež množstvo asistenčných systémov, ktoré zabezpečujú najvyšší level bezpečnosti a komfortné jazdenie. Zvukový systém Burmester je dotiahnutý takmer k dokonalosti a jeho potenciál podčiarkuje aj extrémne tichý interiér.

Automobil obsahuje špeciálnu funkciu s názvom ENERGIZING. Dokáže kombinovať rôzne systémy, čím vytvára optimálne prostredie. EQC je schopný regulovať osvetlenie či parfumizáciu a ionizáciu vzduchu tak, aby sa posádka cítila čo najlepšie. Vďaka funkcii ENERGIZING COACH dokáže automobil použiť dáta z vozidla a okolia, ktoré následne vyhodnotí a na základe toho prispôsobí všetky potrebné systémy tak, aby boli v danom momente čo najvhodnejšie.

Bezproblémový servis

S novým Mercedesom EQC 1886 sa už nemusíte ničoho obávať. Výrobca garantuje 6 ročnú záruku, prípadne záruku na prvých prejdených 150 tisíc kilometrov. Špeciálna pozornosť bude venovaná kontrole komponentov, ktoré súvisia s bezpečnosťou a taktiež aj elektronickým súčiastkam a komponentom. Navyše, Mercedes od vás automobil vyzdvihne a po servise vám ho privezie v dohodnutom termíne. Všetko tak vybavíte z domu, nemusíte nikam chodiť.

Majitelia nového Mercedesu EQC budú tiež chránení pred neočakávanými nákladmi, ktoré súvisia s opravou až po dobu 6 rokov.

Technické špecifikácie

Mercedes EQC 1886 obsahuje palubnú nabíjačku s výkonom 7,4 kW, pomocou ktorej ho nabijete aj doma. V prípade DC nabíjania je k dispozícii výkon 110 kW.

Batéria s kapacitou 80 kWh váži 652 kilogramov a ponúkne dojazd 445 – 471 kilometrov (NEDC). Spotreba by sa mala pohybovať niekde na úrovni 20 kWh/100 km. S týmto elektromobilom sa nebudete nudiť. S výkonom rovných 300 kW dosiahnete stovku za 5,1 sekundy. Hmotnosť celého elektromobilu je približne 2,5 tony.

17. apríla 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+