MojElektromobil

Hovorca spoločnosti Mercedes-Benz USA, Rob Moran, potvrdil ukončenie výroby jediného elektromobilu automobilky. Tým je model Mercedes-Benz B 250 e, ktorý sa vyrába od roku 2013. Uvoľní tak miesto novej generácii elektromobilov z rodiny EQ.

Mercedes-Benz B 250 e označovaný aj ako Mercedes-Benz B ED sa začal predávať v decembri 2013, pričom do dnešných dní si ho kúpilo len 3 651 kusov. A tak musí uvoľniť miesto novej generácii elektromobilov, spadajúcej do rodiny EQ, ktorá má v oblasti elektromobility veľké ambície.

Náš tip
Mercedes predstaví na autosalóne vo Frankfurte konkurenta pre BMW i3

mercedes b 250 e
Podľa Morana ukončí automobilka výrobu elektromobilu Mercedes-Benz B 250 e v 3. štvrťroku 2017. Závod v nemeckom Rastatte, kde sa montuje do “B-éčka” elektrický pohon, sa chystá Mercedes prestavať pre potreby výroby novej generácie kompaktných vozidiel. Štandardné spaľovacie verzie ostávajú vo výrobe aj naďalej.

Náhradu zatiaľ nepoznáme

Hovorca Mercedesu sa taktiež vyjadril, že nepozná žiadne podrobnosti o náhrade elektromobilu Mercedes-Benz B 250 e. Môžeme ale predpokladať, že aspoň dočasnou náhradou sa stane elektrický hatchback s pracovným označením Mercedes-Benz EQ A, ktorého koncept sa nám predstaví na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. Ale pokojne to môže byť aj nová generácia tejto triedy, keďže Mercedes plánuje uviesť do roku 2022 viac ako 10 nových elektromobilov.

Náš tip
Mercedes-Benz EQ: Emócia a inteligencia v jednom
mercedes eq c
Mercedes-Benz EQ C
Malé MPV však automobilka zatiaľ neavizovala, takže sa ho zrejme tak skoro nedočkáme. Prioritu budú mať zrejme iné segmenty. Ako prvé sa na trhu predstaví stredne veľké SUV s označením Mercedes-Benz EQ C, ktoré by malo byť elektrickou obdobou súčasného modelu GLC. Po ňom by sa mal objaviť v predaji spomínaný hatchback.

Zdroj: autonews.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+