MojElektromobil

Správy o tom, že čínska spoločnosť Xiaomi chystá elektromobil sa objavujú už poriadne dlho. Prinajmenšom od roku 2021. Pozornosť to na seba priťahuje primárne kvôli tomu, že ide o výrobcu smartfónov, príslušenstva a elektroniky, takže tu panuje veľká zvedavosť ako to celé dopadne.

Práce na elektromobile Xiaomi podľa všetkého napredujú pomerne rýchlym tempom. Nepriamo to potvrdzujú aj nedávno zverejnené fotky, na ktorých sú zachytené maskované časti karosérie, ale aj interiér. Aktuálne už dokonca majú prebiehať prípravy na masovú produkciu.

Príprava na sériovú výrobu

Ako informoval portál CNEVpost, výrobný závod v Pekingu má za sebou už niekoľko kôl testovacej výroby v malom objeme. Výsledkom malo byť “niekoľko tuctov” vozidiel. Podľa aktuálnych plánov je sériová výroba očakávaného elektromobilu naplánovaná už na december 2023, pričom oficiálne uvedenie na trh má prebehnúť vo februári budúceho roka.

Čínska spoločnosť oficiálne oznámila vývoj svojho vlastného elektromobilu v marci 2021. Výška investície do tohto projektu má dosahovať v prepočte približne 1,3 miliardy eur. Očakáva sa, že investície budú pokračovať a v priebehu najbližších 10 rokov by sa mali vyšplhať až na 10 miliárd amerických dolárov.

Stále len minimum podrobností

Ešte v úvode roka sa do obehu dostali fotografie, na ktorých bol zachytený dizajn pripravovaného elektromobilu. Vzhľadom na to, že na ŠPZ sa nachádzalo označenie “MS11” dostal tento model prezývku Xiaomi MS11, hoci vonkoncom nie je jasné, či ide o kódové označenie alebo názov blízky realite.

Medzičasom sa totiž začali spomína až 3 pripravované verzie a názov “Modena”.  Vyobrazený elektromobil vyzerá prakticky ako bežný športovo ladený sedan zo súčasnej produkcie. Moderný nádych, zapustené kľučky, presklená strecha a aerodynamické tvary.  Počas júla 2023 pribudli informácie o nových batériách, vďaka ktorým elektromobil Xiaomi údajne ponúkne dojazd až 800 km.

Zdroj: InsideEVs
Náš tip
Slovenskí dopravcovia bez ekologických kamiónov prídu o klientov
15. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+