MojElektromobil

V servisnom centre Tesly v Malmö na juhu Švédska zhorelo sedem elektromobilov Tesla. Hasičský zbor dostal hlásenie o požiari v noci, polícia vyšetruje úmyselné podpálenie.

„Požiar zničil 7 alebo 8 elektrických vozidiel v niekoľkých miestach v areáli s plochou 300-400 m2″ hovorí vedúci záchrannej jednotky Magnus Köhlin pre miestnu televíziu SVT. Privolaní hasiči sa snažili uhasiť prioritne vozidlá bližšie pri budove a zabrániť tak zhoreniu budovy.

Hasičom sa podarilo všetky Tesly uhasiť, no sú totálne zničené. Nebolo by to prvýkrát, čo niekto úmyselne podpálil elektromobil Tesla. Známe sú prípady z Nemecka alebo z Holandska z roku 2018.

Nebol to ani prvý požiar v servisnom centre Tesly v Malmö. V roku 2017 tu oheň zničil niekoľko vozidiel. Vtedy však vznikol vnútri servisu a prípad nebol vyšetrovaný ako úmyselné podpálenie. Mesto Malmö má najvyššiu mieru kriminality v celom Švédsku.

Takto vyzeral areál po požiari za denného svetla:

23. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+