MojElektromobil

Spoločnosť Tesla posledný rok testovala sprístupnenie palubnej kamery pre majiteľov jej elektromobilov. Ako sa zdá, testy sú už na konci. Riaditeľ spoločnosti Elon Musk na svojom twitter účte nedávno avizoval túto funkciu v najbližšej aktualizácii softvéru elektromobilov Tesla. Firmware s číselným označením 9 by sa mal objaviť na začiatku októbra. Nová funkcia sprístupní majiteľom možnosť využívať kamery vozidla k záznamu jazdy. To sa hodí viacerým vodičom napríklad v prípade havárie, keď sa vďaka záznamu jazdy bude dať preukázať ako došlo k nehode a aj kto je jej vinníkom.

Vozidla Tesla sú vybavené celkom ôsmimi kamerami, používanými pre autonómnu jazdu v režime autopilota. Aj doteraz síce robili záznam jazdy, používatelia vozidla ale nemali možnosť sa k nim bežným spôsobom dostať. Nahrávky boli určené len pre interné použitie v prípade havárie. Elon Musk na svojom twitter účte upresnil, že palubná kamera bude vo verzii firmware 9 v betaverzii a vo verzii 9.1 by sa mala dočkať ďalších funkcií. Dá sa predpokladať, že majitelia vozidla budú môcť záznam jazdy sledovať zo všetkých 8 kamier a budú môcť medzi nimi prepínať.

Zdroj: electrek.co

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

26. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+