MojElektromobil

Tesla Model S Shooting Brake

Na autosalóne v Ženeve sa predstavila spoločnosť Niels van Roij Design, ktorá spojila sily s prémiovým výrobcom pneumatík Apollo Vredestein a priniesla luxusne upravenú Teslu Model S. Verziu “shooting brake” predstavila na ich pneumatikách.

Tím Niels van Roij Design prerobil obyčajný Model S na športový, dynamicky vyzerajúci, no zároveň elegantný Shooting Brake v téme “Bold Chrome”. Tá obsahuje v zadnej časti rozšírené lesklé pochrómované lišty okien zvýrazňujúce dynamický dizajn vozidla.

Niels van Roij sa vyjadril, že “na základe širokého dizajnového prieskumu vytvorili dizajnovú DNA pre verziu Shooting Brake. Konverzia si zanechala črty základného modelu, zatiaľ čo cez svoju formu, dizajnový jazyk a použité materiály jasne hovorí, že ide o namieru ušitý Shooting Brake.

Základné prvky vybranej dizajnovej témy sú dynamický, smelý profil s plynulými líniami. A samozrejme sme pridali nový zdvihnutý zadok karosérie, zvýrazňujúci hrdý postoj Tesly Model S.

Novo navrhnutá zadná časť so spoilerom a skrytým stieračom okna udržujú dizajn tejto časti čo najčistejší. Celkový dojem doladili špeciálnym zeleným metalickým lakom so zlatým odtieňom, ktorý je óda na britskú pretekársku zelenú a to dodáva Modelu SB elegantný, no nevšedný vzhľad.

Upravený bol aj dizajn interiéru. Okrem zmeny farby volantu bolo doplnené zelené lemovanie kožených sedadiel, či čalúnenie odkladacej skrinky pred sedadlom spolujazdca v rovnakej farbe.

Zdvihnutá zadná časť sa prejavuje nielen zvýšeným priestorom v kufri. Už od zadného radu sedadiel je k dispozícii oveľa viac priestoru nad hlavami pasažierov.

Vredestein Ultrac Vorti

Upravené vozidlo je ešte zvihnuté a obuté do ultra športových pneumatík spoločnosti Vredestein. Tieto pneumatiky majú čisté, charakteristické črty. Ich názov bol inšpirovaný silnými vzdušnými prúdmi v atmosfére, reflektujúc obrovské rýchlosti a silu, ktoré dokáže Ultrac Vorti dosiahnuť.

Niels van Roij Design sa špecializuje na úpravu luxusných vozidiel. Aktuálne pracuje na niekoľkých talianskych a britských modeloch.

9. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+