MojElektromobil

Na IAA v Mníchove sa predstaví nová značka MOBILIZE, ktorá vznikla na báze spolupráce Renault Group a čínskej automobilky Jiangling Motors Group (JMCG).

Podľa plánov si nebude možné Limo kúpiť, ale iba prenajať. Pôvodne malo byť určené pre Čínu, ale má sa dostať aj do Európy.

V rámci tejto aktivity vznikol elektricky poháňaný komfortný kompaktný sedan Mobilize Limo, ktorý má dĺžku 4670 mm, šírku 1830 mm a výšku 1470 mm. Rázvor dostal mieru 2750 mm, čo znamená, že v interiéri je vytvorený dostatok miesta, do batožinového priestoru s objemom 411 l sa zmestí aj objemnejšia batožina.

Vozidlo je osobité tým, že sa má používať výlučne v nových službách mobility, do čoho treba zahrnúť  nasadenie v spoločnostiach poskytujúcich osobnú prepravu, fleetoch alebo taxi službách. Podľa plánov si nebude možné Limo kúpiť, ale iba prenajať. Pôvodne malo byť určené pre Čínu, ale má sa dostať aj do Európy.

Zdrojom pohonu je elektromotor s výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 220 Nm. Potrebnú elektrickú energiu dodáva lítiovo-iónová akumulátorová batéria s kapacitou 60 kWh. Táto pohonná sústava udelí vozidlu zrýchlenie z 0 na 100 km/h počas 9,6 s, maximum rýchlosti je obmedzené na 140 km/h.

Na jedno nabitie by mal elektromobil absolvovať vzdialenosť do 450 km (podľa WLTP), po pripojení na rýchlonabíjanie sa po 40 minútach získa dojazd na ďalších asi 240 km. Mobilize Limo by sa mal objaviť na európskej pôde v druhej polovici roka 2022.

 

1. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+