MojElektromobil

Dopyt po batériách pre elektrické vozidlá stúpa neuveriteľným tempom a výrobcovia ako LG Chem sa snažia držať krok a investujú stále viac.

Spoločnosť LG tento týždeň oznámila, že investuje pol miliardy dolárov do svojej továrne pri Wroclawe v západnom Poľsku, čím zvýši produkciu z 10 GWh na masívnych 70 GWh ročne.

Juhokórejský výrobca prvýkrát oznámil výrobu batériových modulov v Poľsku v roku 2015. Spočiatku plánoval výrobu 50 000 kusov, no rýchlo zdvojnásobili plánovanú kapacitu.

Továreň pri Wroclave začala s výrobou začiatkom tohto roka.

Manažment LG Chem údajne schválil novú investíciu v konkrétnej výške 571 miliónov amerických dolárov na zvýšenie výrobnej kapacity na 70 GWh, čo podľa ich vlastných slov zodpovedá výrobe 300 000 kusov elektrických vozidiel za rok.

Zmluvy s veľkými automobilkami

Plánované zvýšenie produkcie prichádza po tom, ako spoločnosť LG Chem podpísala zmluvy o dodávke batérií s automobilkami ako Volkswagen, Audi, General Motors a ďalšími. Ich batérie by sa mali objaviť aj v pripravovanom 60kWh Nissane Leaf E-Plus.

Investíciou v Poľsku sa snaží splniť dohodnuté zmluvy s výrobcami elektromobilov.

O prvé miesto na silne konkurenčnom trhu súperí LG Chem so spoločnosťami ako Panasonic, SK Innovation, Samsung SDI, alebo CATL. Všetci spomenutí výrobcovia výrazne investujú aj do zvýšenia svojej vlastnej výrobnej kapacity.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Nový 60kWh Nissan LEAF videný na rýchlonabíjačke. Ako rýchlo nabíja?
2. decembra 2018

+