MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 5. júna 2018

Lamborghini má so svojím SUB modelom Urus naozaj veľké ambície. Ten sa teší veľkej priazni zo strany fanúšikov a spoločnosť dokonca plánuje verziu Plug-in hybrid. Kedy? Už čoskoro.

Náš tip
ĎALŠIU GENERÁCIU SUPERŠPORTOVÉHO LAMBORGHINI HURACÁN BUDE NUTNÉ NABÍJAŤ

Šéf technického oddelenia Lamborghini, Maurizio Reggiani potvrdil, že táto verzia vozidla príde približne o 18 mesiacov. Pohonné ústrojenstvo si požičia z Porsche, takže sa môžeme tešiť na štvorlitrovú V8 s elektromotorom a výkonom 680 koní.

Náš tip
PRVÉ SUV OD LAMBORGHINI AJ AKO PLUG-IN HYBRID | ŠPIONÁŽNA FOTOGRAFIA

Prvé elektrifikované vozidlo značky Lamborghini

Urus sa stane prvým elektrifikovaným vozidlom v histórii Lamborghini. Dokonca aj modely Huracan a Aventador by po Urus-e mali dostať elektromotor. Elektromotor ešte zvýši výkon pôvodného modelu o 30 koní. Keďže na dosiahnutie týchto cieľov je potrebné množstvo peňazí, spoločnosť potrebuje generovať zisk z predaja modelu Urus. Ich cieľom je vyrobiť a predať 4000 modelov ročne.

Maurizio Reggiani, šéf technického oddelenia Lamborghini:

„Toto je naše želanie a cieľ. Zvýšiť obrat a tým zaistiť stabilitu pre naše superšporty do budúcnosti. Môžeme predávať Urus, pretože máme Huracan a Aventador. Bez hodnoty týchto modelov by to bolo naozaj oveľa náročnejšie.“

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. júna 2018
Fotománia

+