MojElektromobil

Spoločnosť GeoOrbital sa snaží zmeniť spôsob, akým používame dnešné bicykle. Prostredníctvom davovo financovaného projektu na Kickstarteri hľadá totižto podporu pre výrobu tzv. GeoOrbital kolesa. To prináša možnosť premeniť akýkoľvek bicykel na elektrobike. Nie je potrebné robiť žiadne dodatočné konštrukčné úpravy či kupovať si dnes ešte stále pomerne drahé elektrinou poháňané bicykle. Stačí pripojiť koleso na váš súčasný bicykel a nechať sa unášať silou elektromotora.

geoorbital

Montáž kolesa netrvá dlhšie ako niekoľko sekúnd, pričom takmer okamžite máte k dispozícii výkon 500W elektromotora poháňaného batériou. Koleso váži približne 9 Kg aj s batériou a dodáva sa k nemu aj malý panel pripevniteľný na riadidlá. Z neho potom cyklista ovláda pohon kolesa. Dojazd na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 19 km bez pedálovania, ak do pohonu zapojíte aj svoje fyzické zdatnosti, môžete sa dostať až na 80 km. Počas nich sa však určite veľmi nezapotíte, keďže stále vám pri šliapaní  pomáha elektromotor. Maximálna rýchlosť, ktorú dokáže vyvinúť elektromotor je 32 km/h.

GeoOrbital koleso sa budú po spustení produkcie predávať za 900 dolárov, čo nie je práve najmenej – najmä ak si zoberieme ceny dnešných mestských elektrobicyklov, ktoré sa dajú kúpiť už od 800 eur. Pri predobjednávke kolesa na Kickstarteri však môžete dostať výraznú zľavu a koleso kúpiť už za 500 alebo 600 dolárov.

Zdroj: MôjAndroid.sk, titulný obrázok: www.bite.social

16. marca 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+