MojElektromobil

Test KIA XCeed v plug-in hybridnej verzii sme vám v textovej podobe už priniesli. Tentokrát sme sa vám ale rozhodli priniesť aj videotest, kde v skratke rozoberáme všetky dôležité aspekty tohto automobilu.

Kia XCeed v plug-in hybridnej verzii dopĺňa aktuálnu ponuku plug-in hybridných vozidiel od kórejského výrobcu. Štandardom týchto verzii je pomerne slušný elektrický dojazd aj napriek nižšej kapacite batérie. Výsledkom je teda pomerne dobrá efektivita tohto kombinovaného pohonu. Elektrickým dojazdom sa tak drží pri konkurencii, avšak z pohľadu výkonu sa Kia vybrala úplne iným smerom. Do skôr rodinného alebo mestského auta nedali zbytočne výkonné pohonné jednotky, ktorými by ste ohurovali okolie či vašich spolujazdcov. Po tejto stránke teda ide o dobre vyvážené auto pre bežné použitie, avšak najmä vtedy, ak vaše denné nájazdy nepresahujú 50 kilometrov.

12. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+