MojElektromobil

Predaje automobilky Kia opäť rástli aj v Európe. Prvý štvrťrok zaznamenal nárast o 5,2%, a to konkrétne na nový rekord viac ako 131 400 predaných vozidiel. Elektrifikované modely značky zaznamenali predaje na úrovni 10% z portfólia (minulý rok šlo o 7,7%). Celkovo sa v prvom kvartáli predalo 13 070 elektrifikovaných vozidiel pod značkou Kia.

Náš tip
ELEKTRICKÝ CROSSOVER KIA NIRO EV BOL CELOSVETOVO OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ

Plug-in hybridné modely

K úspechu značky v Európe značne napomohli okrem elektrických vozidiel aj plug-in hybridné modely. Dobre známa Kia Soul EV zaznamenala 1717 predaných kusov (nárast o 53,2%). Novinka Kia Niro PHEV následne zaznamenala predaje na hodnote 2500 kusov (ide pritom o 24% z celkového počtu 10 399 vozidiel typu Niro). Model Kia Optima Plug-in Hybrid resp. Kia Sportswagon Plug-in Hybrid zaznamenal 954 predaných kusov.

“Rozsiahla škála moderných pohonných jednotiek značky Kia zvýšila nárast predaja značky. Registrácie hybridných, plug-in hybridných a elektrických vozidiel vzrástli o 36,2% na 13 070 kusov. V prvom štvrťroku roku 2018 bolo 10% všetkých vozidiel Kia predávaných v Európe poháňaných elektrifikovaným pohonom, v porovnaní so 7,7% v rovnakom období minulého roka.” – hovorí stanovisko automobilky Kia.

Po stránke európskych predajov zaznamenala automobilka Kia v prvom kvartáli tohto roka približne 5167 plug-in hybridných vozidiel. To činí približne 3,9% celkového objemu predaných vozidiel v rámci Európy.

Zdroj: insideevs.com

12. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+