MojElektromobil
Slavo Dzuričko 10. januára 2018

Výstava CES 2018 v americkom Las Vegas prináša jednu novinku za druhou a to aj na poli elektromobilov. Práve juhokórejská automobilka KIA tu predstavila plnohodnotnú elektrickú verziu svojho populárneho SUV Niro. Privítajte model KIA Niro EV Concept!

Ak ste fanúšikom tejto kórejskej automobilky, určite už poznáte elektrifikovaný model KIA Soul EV s jemne futuristickými dizajnovými črtami exteriéru. Nový súrodenec Niro EV Concept by mal byť podľa slov výrobcu ďalším krokom v pokračujúcej ceste automobilky smerom k elektrifikácii. Niro EV by mal takisto využívať elektrickú hnaciu sústavu novej generácie, ktorá by mala byť základom pre budúce elektromobily značky KIA.

KIA Niro EV Concept

Zatiaľ koncept elektrifikovanej verzie modelu Niro ponúkne nové výrobné technológie vrátane lítiovo-polymérovej batérie s kapacitou 64 kWh. Tá bude prepojená s elektromotorom, ktorý ponúkne celkový výkon 150 kW. Iste vás zaujíma výdrž na jedno nabitie elektromobilu. KIA v prípade svojej novinky KIA Niro EV Concept deklaruje dojazd až 383 kilometrov na jedno nabitie.

Náš tip
KIA ODHALILA SVOJU NOVINKU STONIC. BUDE SA NÁM PÁČIŤ AKO ELEKTROMOBIL?

FOTOGALÉRIA | CES 2018

K dispozícii máme aj oficiálne vyjadrenie zo strany spoločnosti KIA. Slová k novému elektromobilu rozhodne potešia a my sa už nevieme dočkať, kedy sa dozvieme viac z hľadiska špecifikácií a reálnej dostupnosti elektromobilu KIA Niro EV Concept.

„Niro EV Concept je plne elektrické kompaktné SUV vytvorené dizajnérskym štúdiom Kia v Kórei. Jeho aerodynamicky efektívne telo umožňuje ľahký prechod vzduch, okolo a pod vozidlom. Tradičná mriežka, ktorá už nie je potrebná na chladenie motora, je nahradená hladkým interaktívnym zobrazovacím panelom v kombinácii so skutočne tenkou technológiou na prednej strane. Nás nový koncept čerpá inšpiráciu zo súčasného modelu Kia Niro s modrou kompaktnou krížovou siluetou, vyvýšeným telom a širokým C-stĺpom. Zadný profil Niro EV Concept má čisté a ostré okraje, ktoré umožňujú ľahšie prúdenie vzduchu z auta. „

Zdroj: electrek.co

10. januára 2018
Fotománia

+