MojElektromobil

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov u nás už klope na dvere. Svoje brány otvorí už v piatok 16. júna a prebiehať bude až do nedele 18. júna 2023. Pripravené sú testovacie jazdy, vystavené modely, diskusie, prednášky, súťaže, ako aj koncert pre celú rodinu.

Značka Kia pozýva všetkých nadšencov elektromobility a inovatívnych riešení na Salón Elektromobilov 2023 v Trenčíne. Návštevníci sa môžu tešiť na ženské auto roka 2023Kia Niro, v čisto elektrickej, ale aj plug-in hybridnej, verzii a na elektrický crossover EV6. Mimoriadne jazdné vlastnosti modelov EV6 a elektrického Niro EV budú môcť návštevníci zažiť aj na vlastnej koži prostredníctvom testovacích jázd.

Kia Niro v plnej kráse

Kia Niro ponúka intuitívne riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú podniknúť svoj prvý krok na ceste k lepšie udržateľnej budúcnosti. Model Kia Niro ponúka na výber tri mimoriadne úsporné systémy elektrifikovaného pohonu, celý rad pokročilých prvkov a technológií, ako aj odvážny dizajn a jazdné vlastnosti, ktoré neodmysliteľne patria k prelomovým vozidlám CUV. Uspokojí tak každého, kto plánuje prejsť na elektrifikované vozidlo.

Svoju dominantnosť na pozícii technologického lídra v oblasti mobility preukazuje Kia aj v inovatívnych riešeniach. Niro Plug-in Hybrid je po novom vybavená väčším akumulátorom s kapacitou 11,1 kWh (oproti 8,9 kWh v predošlom modeli), s ktorým vozidlo dosahuje dojazd na elektrinu až 65 km (v kombinovanom cykle WLTP, so 16-palcovými kolesami), ideálny pre väčšinu prípadov každodenného dochádzania. Konštruktéri automobilky Kia okrem toho optimalizovali aj elektrický režim vozidla, aby mohlo nové Niro PHEV dlhšie jazdiť na elektrický pohon, čím sa ďalej znižujú emisie a šetrí palivo.

Nová KIA Niro | Zdroj: KIA

Čisto elektrická verzia (EV) modelu Niro, je vhodná pre všetkých, ktorí chcú spraviť prvý krok smerom k trvalo udržateľnej budúcnosti v oblasti mobility. Niro EV ohromí veľmi pôsobivým dojazdom na elektrinu, ktorý je až 460 km. S dostupným výkonom 150 kW a krútiacim momentom 255 Nm zvládnu vodiči ľahko a elegantne všetky jazdné podmienky. Ani nabíjania sa zákazník nemusí v prípade elektromobilu Niro báť, pretože je rýchle a pohodlné. Za optimálnych podmienok a pri použití rýchlonabíjačky sa z 10% na 80% nabije už za 43 minút.

Zdroj: KIA

Auto roka 2022 na Salóne Elektromobilov

Model Kia EV6, držiteľ ocenenia Auto roka 2022, je prvým modelom značky Kia vyvinutým na špeciálnej platforme pre elektrické vozidlá. EV6 ponúka veľmi pôsobivý dojazd 528 km a možnosti ultrarýchleho nabíjania 800 V, ktoré zákazníkom umožňujú nabiť elektromobil z 10% na 80 % len za 18 minút. Plne elektrický crossover hrá kľúčovú úlohu v plánoch spoločnosti Kia stať sa popredným globálnym poskytovateľom riešení udržateľnej mobility.

Spoločnosť Kia na slovenskom trhu momentálne ponúka 11 elektrických alebo elektrifikovaných vozidiel, vrátane Plug-in hybridného pohonu vo vozidlách Ceed Sportswagon, Xceed, Niro, Sportage a Sorento, hybridného pohonu vo vozidlách Niro, Sportage a Sorento a čisto elektrický pohon zabezpečujú modely EV6, EV6 GT a Niro EV. Kia plánuje do roku 2027 ponúkať vo svojom portfóliu 15 elektrických vozidiel a stať sa tak významným poskytovateľom udržateľných riešení mobility. Súčasťou tohto portfólia má byť aj dlho očakávané elektrické SUV EV9 a avizovaný model EV5.

Zdroj: KIA

Kia Charge: Ešte jednoduchšie nabíjanie elektrifikovaných modelov

Na uľahčenie elektrifikovanej mobility uviedla spoločnosť Kia online službu Kia Charge. Táto služba sprístupňuje zákazníkom neustále sa rozrastajúcu sieť verejných nabíjacích staníc naprieč Slovenskom a Európou.

Kia Charge momentálne zabezpečuje majiteľom elektrických a elektrifikovaných vozidiel prístup k 1 103 nabíjacím miestam na Slovensku a celkovo ku 521 960 nabíjacím miestam v 28 krajinách Európy.

Na obsluhu nabíjacieho miesta zákazníkom stačí iba Kia Change karta alebo mobilná aplikácia, v ktorej si okrem iného môžu prezerať mesačnú spotrebu, vyúčtovanie za konkrétne nabíjacie cykly a informácie o najbližších nabíjacích staniciach. Služba Kia Charge od spoločnosti Kia naozaj spríjemní spolužitie s elektrickým či elektrifikovaným vozidlom a zbaví ľudí stresu z nabíjania svojho elektrifikovaného vozidla.

KIA Charge | Zdroj: KIA

11. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+