MojElektromobil

Spoznaj plne elektrické Svetové auto roka 2024. Kia EV9 kombinuje štýl, výkon a ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. S elegantným exteriérom a flexibilným interiérom predstavuje vlajková loď značky Kia nový štandard pre elektrické vozidlá.

Vstúp do budúcnosti s Kia EV9, novým revolučným plne elektrickým SUV, ktoré nadväzuje na moderný životný štýl v dobe elektrifikácie. Trojradová vlajková loď značky Kia je kombináciou robustnosti, sofistikovanosti a najmodernejšej technológie. Jeho šesť- alebo sedemmiestna konfigurácia ponúka nielen funkčnosť, ale aj nádherný dizajn v súlade s filozofiou značky „Zjednotenie protikladov“.

Vnútri a vonku Kia EV9 nesie štýlový dojem pokroku, ktorý ideálne zodpovedá ére udržateľnej mobility. S rázvorom 3 100 mm možnosťou výberu kolies veľkosti 19, 20 alebo 21 palcov vám tento automobil dodáva nezameniteľný vzhľad. S dĺžkou 5 010 mm, šírkou 1 980 mm a výškou 1 755 mm je Kia EV9 skutočným majstrom štýlu a výkonu.

KIA EV9 | Zdroj: KIA

Postavená na globálnej modulárnej platforme pre elektrické vozidlá (E-GMP) Kia EV9 ponúka neuveriteľný dojazd na jedno nabitie presahujúci 541 km (WLTP), pričom ultra rýchle 800-voltové nabíjanie umožňuje získať 239 km dojazdu za len 15 minút.

V interiéri, ťa Kia EV9 očarí flexibilným usporiadaním sedadiel, ktoré sa prispôsobí rôznym každodenným situáciám. Relaxačné sedadlá v prvom rade sú ideálne na oddych po náročnom dni, zatiaľ čo druhý rad ponúka až štyri rôzne možnosti sedenia – či už trojmiestne lavice pre rodinné výlety alebo individuálne sedadlá pre maximálny komfort.

Kia EV9 neponúka len jednu, ale viacero možností akumulátorov od 76,1 kWh až po 99,8 kWh, s rôznymi variantmi pohonu, vrátane pohonu zadných kolies (RWD) alebo všetkých kolies (AWD). S výkonnými elektromotormi zrýchľuje z 0 na 100 km/h už za 6,0 sekundy, čím tu prinesie neuveriteľný zážitok z jazdy.

Kia EV9 spája luxus, výkon a prináša do sveta automobilov revolučný štandard. Adrenalínový zážitok a elegantný štýl Kia EV9 ponúka vzrušujúci pohľad do budúcnosti automobilových technológií. Je to viac než len vozidlo, je to symbol pokroku a inovácie, ktorý dokazuje ciel značky stať sa svetovým lídrom elektromobily.

KIA EV9 | Zdroj: KIA
18. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+