MojElektromobil

Automobilka práve tento týždeň potvrdila, že spoločnosti Hyundai-Kia America Technical Center (HATCI) a Mojo Mobility (Mojo) dokončili trojročný projekt na vývoj bezdrôtového nabíjacieho systému pre elektromobil Kia Soul EV, ale nemá v úmysle uviesť ho do finálnej výroby. Systém mal byť navyše kompaktný a ponúknuť výkon až 10 kW.

Náš tip
KIA CEED 2018 BY MALA PRÍSŤ AJ VO SVOJEJ PLUG-IN HYBRID VERZII!

Kia a bezdrôtové nabíjanie pre elektromobily

“Systém funguje pomocou elektromagnetického poľa zameraného na prenos energie medzi dvoma cievkami – vysielačom na zemi a prijímačom na dne vozidla. Vodič jednoducho zaparkuje auto nad vysielač a začne nabíjať. Následne sa energia posiela cez indukčnú spojku do elektrického zariadenia, ktoré využíva túto energiu na nabíjanie batérie elektrických vozidiel. Systém je taký efektívny, že umožní aj drobné nerovnosti medzi vysielačom a prijímačom. To uľahčuje a zjednodušuje jeho každodenné používanie.” – hovorí aktuálna tlačová správa automobilky.

Spoločnosť Kia tvrdí, že momentálne nemá v pláne poskytnúť spotrebiteľom systém bezdrôtového nabíjania pre elektrické vozidlá. Úspech samotného vývoja tohto projektu však naznačuje, že obdobnej technológie by sme sa mohli dočkať s ohľadom na budúce elektromobily juhokórejskej značky.

“Sme nadšení z úspechu systému a jeho efektívnosti. Začali sme vyvíjať bezdrôtové nabíjanie, ktoré má potenciál aplikácie v reálnom svete a je pre spotrebiteľa jednoduché. Teraz s touto flotilou bezdrôtových systémov určených pre elektromobil Kia Soul EV môžeme jasne vidieť budúcnosť elektrických vozidiel bez káblových nabíjačiek.” – povedal William Freels, prezident spoločnosti HATCI.

Zdroj: electrek.co

13. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+