MojElektromobil

Čína a Kalifornia sú pritom lídrami na neustále narastajúcom trhu s elektromobilmi, ktorých počet na cestách tento rok prekonal hranicu 2 miliónov kusov. Čína sa pritom zaslúžila až o 40% trhový podiel, zatiaľ čo v Kalifornii sa predalo 50% všetkých elektromobilov v USA. Teraz chce Kalifornia založiť novú pracovnú skupinu, ktorá by expandovala spoluprácu s výrobcami a dodávateľmi z Číny.

Stretnutia sa zúčastnili oficiálni predstavitelia automobiliek, ako je BYD, Beijing Auto Group, Great Wall, Geely, Dongfeng Xiao Kang, Yangtze Motors a niekoľko ďalších. Diskusia prebiehala na tému vývoja nových modelov automobilov s nulovými emisiami, ktoré by mali prísť aj na americký trh.

Náš tip
V L.A. budú jazdiť elektrické autobusy s rekordnou 547 kWh batériou

 

elektromobilita kalifornia cina
Zdroj: ae-kaufmann.com

Kalifornia si uvedomuje dôležitosť prechodu na zelenšie technológie v doprave. Až 40% všetkých skleníkových plynov má totižto na svedomí práve doprava. Dnes je v Kalifornii dostupných celkovo 37 rôznych batériou poháňaných elektromobilov a plug-in hybridov. Aktuálne sa na cestách v tomto štáte USA premáva už 280-tisíc takýchto automobilov, pričom plánom je, aby ich do roku 2025 bolo až 1,5 milióna.

Trh s elektromobilmi v Kalifornii zaznamenáva veľký rast, keď až 10% všetkých nových automobilov je práve tohto typu. V Číne sa od roku 2014 počet elektromobilov na cestách zvýšili až 7-násobne. Do roku 2025 chce, aby 20% všetkých predaných dopravných prostriedkov boli práve elektromobily, čo predstavuje približne 7 miliónov kusov vozidiel ročne.

Zdroj: electriccarsreport

eautoportal zdielanie

14. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+