MojElektromobil

Nie je to tak dávno, čo nám britský automobilka Jaguar predstavila svoje nové, plne elektrické SUV s názvom I-Pace. Priamy konkurent pre známu Teslu Model X navyše priniesol aj úplne novú technológiu elektrického pohonu. Teraz chce automobilka preniesť túto technológiu aj do ďalšieho svojho modelu s názvom Jaguar E-type. Podobu pripravovaného konceptu si môžete pozrieť na fotografiách nižšie.

Náš tip
PRETEKÁRSKY ŠPECIÁL JAGUAR I-PACE ETROPHY OTESTOVANÝ NA DRÁHE | FOTO
Náš tip
LUXUSNÉ TAPETY PRE VÁŠ SMARTFÓN ALEBO POČÍTAČ: JAGUAR I-PACE

Jaguar E-type | Elektrický pohon

Už v septembri minulého roka ukázala automobilka E-type s elektrickým pohonom, ktorý bol však len na ukážku. Išlo o výstavné vozidlo, ktoré malo priniesť pohľad na elektrickú budúcnosť značky Jaguar, pričom sa tak stalo tesne pred predstavením spomínaného modelu I-Pace. Teraz však prináša vozidlo “Jaguar E-type Zero” prostredníctvom služby Jaguar Classic. Elektrický pohon by mal byť dokonca k dispozícii aj ako konverzia pre už súčasných majiteľov vozidiel E-type.

“Boli sme ohromení pozitívnou reakciou na koncept Jaguar E-type Zero. Budúcnosťou overená technológia v rámci klasických vozidiel je hlavným odrazovým mostíkom pre Jaguar Classic.” – hovorí vo svojom vyjadrení Tim Hannig, riaditeľ Jaguar Land Rover Classic.

Samotná automobilka tvrdí, že má už niekoľko nápadov, ako E-type Zero zrealizovať. Minuloročný koncept bol napríklad založený na vozidle Jaguar E-type Roadster z roku 1968. Navyše 220 kW elektrická súprava bola špeciálne upravená pre potreby modelu E-type a Li-Ion batéria má podobné rozmery a hmotnosť ako pôvodný osemvalcový XK motor. V novej elektrickej konverzii by však malo byť použitých skutočne množstvo komponentov po vzore aktuálneho elektrického modelu I-Pace.

Galéria fotografií

Zdroj: electrek.co

27. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+