MojElektromobil

Tretí ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku dorazí do Košíc už v termíne od 2. do 4. septembra 2022. Salón Elektromobilov 2022 Košice bude hostiť nákupné centrum OC Optima, ktoré sa zmení na centrálu elektromobility so všetkým, čo k tomu patrí.

Desiatky vystavených elektromobilov a plug-in hybridov, testovacie jazdy, prednášky, diskusie a bohatý sprievodný program. To všetko a omnoho viac,  čaká na návštevníkov Salónu Elektromobilov 2022 Košice.

Chýbať nebudú ani súťaže. Registrovaní účastníci akcie budú automaticky zaradení do žrebovania o hlavné ceny – vybrané elektromobily na celý víkend!

Novinky Jaguar Land Rover

Na Salóne Elektromobilov 2022 Košice svoje elektrifikované vozidlá naplno predstaví aj Jaguar Land Rover. Tešiť sa môžete na špičkový elektromobil Jaguar I-Pace a plug-in hybrid Land Rover Discovery Sport PHEV.

Jaguar I-Pace | Zdroj: Jaguar

Jaguar I-Pace hviezdou Salónu Elektromobilov 2022 Košice

Automobilka Jaguar má vo svojej ponuke elektromobil I-Pace už dlhšiu dobu, no vo svojej triede je to stále aktuálny kúsok. I-Pace zostáva verný značke a v modernom tele kombinuje luxusné spracovanie s dravým prejavom. Jaguar si skutočne dal záležať na každom detaile, aby ponúkol plnohodnotný jazdný zážitok v plne elektrickom prevedení.

O pohon Jaguar I-Pace sa starajú dva synchrónne elektrické motory s permanentným magnetom. Po technologickej stránke sú oba motory podobné s tými, ktoré sa nachádzajú v pretekárskom modely Formula E – Jaguar I-TYPE.

Ich kombinovaný výkon je 400 koní s krútiacim momentom 696 Nm. Vďaka týmto číslam sa SUV dokáže rozbehnúť z 0 na 100 km/h už za 4,8 sekundy. Zároveň, dva elektromotory znamenajú pohon všetkých štyroch kolies, teda auto bez problémov zvládne aj náročnejší terén.

Menšie SUV, najvyšší komfort 

Rozmerovo nejde o vôbec malé auto, aj keď ho stále môžeme kategorizovať ako menšie SUV. Na dĺžku má takmer 4,7 metra, na šírku 2 metre a na výšku 1,5 metra. Aj z týchto parametrov je jasné, že vďaka širšiemu postaveniu v kombinácii s rázvorom kolies 2,9 metra sú jazdné vlastnosti Jaguar I-Pace ukážkové.

Jazdné vlastnosti ovplyvňuje v pozitívnom zmysle aj trakčná batéria uložená v podvozku s kapacitou 90 kWh. To vôbec nie je málo, o čom hovorí aj elektrický dojazd podľa normy WLTP až 470 kilometrov. Nabíjanie na dlhých trasách taktiež nie je problém vďaka 100 kW rýchlemu DC nabíjaniu.

Jaguar I-Pace | Zdroj: Jaguar

Jaguar I-Pace samozrejme ponúka najvyšší komfort v interiéri. Z pohľadu dizajnu otvára novú športovú tvár automobilky a kombinuje otvorený priestor s decentnou stredovou konzolou a palubnou doskou. Vždy tak máte k dispozícii všetky podstatné funkcie a zároveň nie ste obklopení zbytočnými tlačidlami.

Elektrická platforma nepochybne ponúka viac priestoru ako bežné spaľovacie vozidlá. Kompaktná pohonná jednotka zabezpečuje pohodlné komfortné sedenie pre päť pasažierov. Okrem štandardného batožinového priestoru vzadu nájdete menší odkladací priestor aj pod prednou kapotou.

Salón Elektromobilov 2022 Košice v skratke

  • 2. – 4. september | Košice | OC Optima
  • Desiatky elektromobilov a plug-in hybridov na jednom prehľadom mieste.
  • Exkluzívne prednášky, diskusie a prezentácie.
  • Testovacie jazdy od piatka až do nedele na najnovších elektromobiloch a plug-in hybridoch.
  • Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke e-salon.sk, ako aj na webe mojelektromobil.sk.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+