MojElektromobil
  • Ani napriek batérii s dostatočnou kapacitou neponúkne nový Jaguar I-Pace dostatočný dojazd. Ten je skôr sklamaním.

Tieto čísla zatiaľ nie sú úplne oficiálne, no tie oficiálne sa pravdepodobne líšiť nebudú. Podľa automobillky veľká 90 kWh batéria dokáže ponúknuť dojazd len 375 kilometrov. Je to menej, ako v prípade základnej Tesly Model X, Hyundaiu Kona či Chevroletu Bolt. Zaujímavé je, že všetky tieto tri porovnávané modely disponujú batériami s menšími kapacitami.

Lekcia z efektivity

Jaguar nám teda lekciu z efektivity nedal, skôr ju dostal. Menej efektívny elektromobil je samozrejme nevýhodný nielen pre vašu peňaženku, ale sa pri rovnakom výkone aj pomalšie nabíja. Budete dobíjať viac, no prejazdíte menej. Je však len na používateľoch ako sa rozhodnú a či sa im nový Jaguar kúpiť oplatí.

Pre porovnanie, s Hyundaiom Kona dokážeme jazdiť priemerne so spotrebou 130 Wh/km. Ak si prepočítame spotrebu 90 kWh batérie pri dojazde 375 kilometrov, výjde nám spotreba až 240 Wh/km, podľa meraní EPA dokonca až 273 Wh/km. To už naozaj stojí za zváženie. Veľkostne samozrejme ide o úplne inú kategóriu vozidla. Výsledkom porovnania je však fakt, že Kona so 64 kWh akumulátorom ponúkne dlhší dojazd ako Jaguar s veľkou, 90 kWh batériou.

Náš tip
Jaguar I-PACE: Po Amsterdame jazdia tri farebné varianty | VIDEO


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. novembra 2018
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+