MojElektromobil

Iveco Bus predstavilo rad kĺbových elektrických autobusov, ktoré nesú jeho logo. Modelový rad eWay zahŕňa 9,5, 12 a 18-metrové autobusy s rôznymi nabíjacími štandardmi a batériami. 12-metrová verzia je vybavená 350 kWh batériou.

Rekordný dojazd e-busu Iveco

Výstava Busworld 2019 v Bruseli je pre Iveco Buses najlepšou príležitosťou na prezentovanie elektrifikácie (spolupráca s Heuliez) a na zameranie sa na konektivitu so všetkými vozidlami Iveco Bus. V centre pozornosti sú tu hybridné systémy Iveco Bus a trolejbusy.

Iveco eWay elektrobus

12-metrový e-bus eWay je vybavený 350 kWh batériou, ktorá mu podľa slov Iveca poskytne rekordný dojazd 527 km. Jeho výrobcom je však francúzska spoločnosť Heuliez, v ktorej má Iveco Bus majetkový podiel.

Iveco eWay elektrobus

Maximálna flexibilita

Elektrobus Iveco-Heuliez eWay je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých zákazníkov a je k dispozícii v troch dĺžkach – 9,5 m, 12 m a 18 m – s možnosťou pomalého nabíjania cez noc alebo rýchlonabíjania pomocou pantografu.

K dispozícii sú rôzne úrovne prispôsobenia interiéru a exteriéru, so širokým výberom materiálov a úprav na mieru pre cestujúcich.

Iveco eWay elektrobus

Flexibilita je aj vo výbere kapacity batérií, čo znamená, že vozidlo môže presne zodpovedať špecifickým požiadavkám zákazníka.

Model eWay vyžaduje minimálnu údržbu kvôli malému počtu mechanických komponentov a jeho údržba je veľmi jednoduchá.

Je tiež mimoriadne odolný vďaka nerezovej konštrukcii, zosilnenému podvozku a karosérii z kompozitných materiálov.

Iveco eWay elektrobus

Iveco eWay elektrobus
Foto: Busnews

Dodáva sa s rôznymi službami finančného a údržbárskeho poradenstva. Ceny týchto autobusov nie sú zatiaľ dostupné.

18. októbra 2019
Zdroj: Sustainable BUS, Busnews

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+