MojElektromobil

IONITY vo vybraných európskych krajinách spúšťa zaujímavú novinku. Zákazníkov bude za hodnotenie stavu svojich nabíjacích staníc odmeňovať kreditmi, ktoré je následne možné využiť na bezplatné nabíjanie. Projekt vznikol v spolupráci so startupom &Charge.

V skratke to má fungovať tak, že zákazník cez mobilnú aplikáciu &Charge odošle priame hodnotenie aktuálneho stavu nabíjacej lokality, za čo získa špeciálne body “&Charge kilometre”. Jeden takýto bod má mať hodnotu 0,08 € a využiť sa dá na nabíjanie elektrických vozidiel alebo na získanie iných, zatiaľ nešpecifikovaných, odmien.

Win-win

IONITY týmto spôsobom nenaháňa žiadne umelé hodnotenie, ktoré by bolo využívané na marketingové účely. Aspoň to tak nevyzerá. Získať chce skôr informácie o reálnom stave nabíjacej lokality, pričom sleduje metriky ako “celková čistota”, “funkčnosť osvetlenia”, “neoprávnené blokovanie nabíjacej stanice” a podobne.

Jednoducho ide o veci, ktoré nie je možné overovať na diaľku. Ich aktívne monitorovanie by vyžadovalo priame zapojenie zamestnancov, ktorí by jednotlivé nabíjacie lokality museli fyzicky obchádzať, prípadne by muselo dôjsť k zavedeniu monitorovacieho systému.

Spustenie programu je preto výhrou pre obidve strany. IONITY dokáže optimalizovať náklady na udržiavanie vysokého používateľského komfortu na svojich nabíjacích lokalitách. Dokáže získať obrovské množstvo relevantných pripomienok a upozornení na prípadné problémy, čo by inak vyžadovalo využitie pracovníkov. Zákazníci zase môžu zbierať kredity a trochu ušetriť na nabíjaní svojich elektrických vozidiel, čo ich má motivovať k zasielaniu hodnotení.

Postupné rozširovanie

IONITY nateraz službu spúšťa v Nemecku, Rakúsku, Holandsku, Belgicku, Švédsku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku a v Spojenom kráľovstve. Plánované je rozšírenie na ďalšie trhy, čo má prebiehať postupne.

Náš tip
MOL Plugee má nový cenník. Za nabíjanie si od 1. novembra priplatíte
27. októbra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+