MojElektromobil

Nabíjačky pre elektromobily by už čoskoro mali byť funkčne bohatšie a inteligentnejšie. Dvaja výrobcovia, AeroVironment a eMotorWerks totižto už teraz plánujú vývoj inteligentnejších nabíjacích staníc.

Vodiči elektromobilov by už v blízkej budúcnosti mohli pri nabíjaní využiť benefity, ktoré ponúkajú smartfóny, web či hlasový asistent Amazon Alexa. Aj vďaka nim budú mať k dispozícii presne informácie o stave nabíjania, ako aj údaje o používaní energie automobilu. Súčasťou nových staníc majú byť tiež upozornenia s aktuálnym statusom nabíjania, či možnosť rozdelenia záťaže medzi dva alebo viacero elektromobilov.

Majitelia na elektrinu jazdiacich automobilov, budú môcť zbierať body za nabíjania v týchto staniciach, čo im sprístupní ďalšie zaujímavé akcie alebo iné zvýhodnenia. eMotorWerks viacero inteligentných funkcií už ponúka v rámci svojich Juicebox nabíjačiek a čoskoro sa k nemu pridajú aj produkty z dielne spoločnosti AeroVironment.

Na nové nabíjačky nebudeme čakať príliš dlho. Na trhu by sa mali objaviť už v tomto roku, pričom predávať sa budú priamo zákazníkom, ale prostredníctvom samotných automobiliek pri kúpe nového elektromobilu.

Naším cieľom je poskytnúť našim zákazníkom nové funkcie a vyšší komfort používania. Tento cieľ by mal pomôcť naplniť práve nové partnerstvo s eMotorWerks. Spoločne poskytneme načim zákazníkom tie najlepšie produkty, ktoré pomôžu zrýchliť adopciu elektrinou poháňaných automobilov.

Zdroj: electrec.co

5. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+