MojElektromobil

Intel už dávno nie je iba výrobcom čipov do notebookov a počítačov. Spoločnosť sa chvíľu pohrávala aj s výrobou mobilných čipov, no v tejto kategórii zatiaľ kraľujú iní výrobcovia. Už dlhšie ale pracuje na rôznych ďalších technológiách, ktoré teraz dopĺňa systém pre autonómne automobily. Aby sme si boli istí, že Intel to s touto technológiou myslí vážne, spoločnosť spravila obrovskú akvizíciu na úrovni 15,3 miliardy USD, za ktoré získala spoločnosť MobilEye.

Spoločnosť už dlhšie pracovala na vývoji technológií pre autonómne automobily v spolupráci s Intelom, pričom výsledný produkt bol určený pre automobily BMW. Tie technológiu použijú od roku 2021 a zdá sa, že spolupráca bola veľmi dobrá, keďže MobilEye sa teraz dostal pod vlastníctvo Intelu.

Spoločnosti pritom pracujú na platforme, ktorá by bola použiteľná aj pre iné automobily. Výrobcovia áut by tak nemuseli vyvíjať technológiu pre autonómnu jazdu od základov, ale kúpili by si ju od Intelu. Toto má byť cesta, ktorou chce spoločnosť rásť. Predaje počítačov totiž stále klesajú a výrobcovia čipov, ktorým sa nedarí na mobilnom trhu, musia hľadať alternatívne cesty rastu. Zdá sa, že pre Intel je tou cestou práve technológia pre autonómne automobily, ktorú na trhu uvidíme možno už o niekoľko rokov.

Zdroj: MôjAndroid.sk, titulná fotografia: Intel

19. marca 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+