MojElektromobil

Ázijské automobilky Hyundai a Kia oznámili, že investujú 80 miliónov EUR do chorvátskeho výrobcu superšportových elektromobilov Rimac Automobili, ktorý je tiež dodávateľ komponentov pre spoločnosti Aston Martin a Koenignegg.

Cieľ je vytvorenie „technologického partnerstva“, v ktorom budú firmy „spolupracovať na dvoch vysoko výkonných elektrických vozidlách do roku 2020“. Tlačová správa hovorí, že „Hyundai Motor, Kia Motors a Rimac budú úzko spolupracovať na vývoji elektrickej verzie športovej divízie “N“ značky Hyundai a vysoko výkonného elektromobilu na vodíkové palivové články.“

Model Midship je športový automobil značky Hyundai s motorom vzadu.  Hyundai už vyrobil tri verzie tohto modelu (na obrázku je verzia RM16) a elektrická verzia je ďalšia v poradí. Vysokovýkonný elektromobil poháňaný palivovými článkami znie naozaj zaujímavo. Hyundai sa už dlhšie angažuje v segmente palivových článkov – konkrétne s modelom Nexo. Logickým krokom pre automobilku by preto bolo vytvorenie elektromobilu, ktorý nie je výhradne o šetrnosti k prírode.

14. mája 2019
Zdroj: Top Gear

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+