MojElektromobil

Šialene vyzerajúca havária Tesly Model 3 nastala vo vysokej rýchlosti v americkom meste Corvallis v Oregone. Elektromobil je kompletne zdemolovaný, batérie odleteli do neďalekých domov. Vodič odišiel po vlastných.

Nehoda nastala 17.novembra v poobedných hodinách. Tamojší policajný zbor informuje, že Tesla Model 3, r.v. 2019 išla rýchlosťou približne 160 km/h, keď vodič stratil kontrolu nad riadením. Na facebookovej stránke polícia zverejnila fotografie Tesly s batériou roztrieštenou na kúsky.

Náraz mal neuveriteľnú silu

Po vyletení z cesty Tesla nekontrolovateľne letela ešte asi 100 metrov. Zničila stĺp elektrického vedenia, dva stromy a telefónnu rozvodnú skriňu, kým konečne v kríkoch zastala na mieste. Vozidlo bolo takmer neidentifikovateľné.

Sila nárazu roztrieštila batériu až na jednotlivé články, tie odleteli do okolitých domov. Do jedného z domov baterky vleteli do spálne a ich vysoká teplota podpálila posteľnú prikrývku.

V sile nárazu Tesle odtrhlo aj koleso, pričom poškodilo druhé poschodie neďalekého bytového domu. Podľa polície tu odtrhlo vodovodné potrubie, zničilo kúpeľňu a zatopilo prízemie.

Šofér odišiel po vlastných, mal v sebe marihuanu

Vodič pravdepodobne o tejto nehode bude rozprávať aj svojim vnúčatám, keďže utrpel len mierne zranenia a z vraku Tesly odišiel po vlastných. Polícia zistila, že šofér Tesly Dylan Milota bol pod vplyvom marihuany.

Polícia na mieste havárie našla časti batérie, no pravdepodobne nie všetky. Upozornila majiteľov blízkych domov, že v prípade nálezu batériových článkov na svojich pozemkoch sa ich nemajú dotýkať, ale zavolať na núdzovú linku.

19. novembra 2020
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+