MojElektromobil

Známy kanadský komiks rieši problémy súvisiace s klímou spôsobom, ktorý je blízky mladšej vekovej skupine. Vďaka tomu sa problematike dokážu priblížiť a lepšie porozumieť. Aby sa ale komiks dostal ku deťom bezplatne, potrebuje vašu podporu na Startlabe.

Možno sa zdá, že komiks Hrdinovia klímy je len ďalší „obyčajný“ pokus, ako osloviť deti s dôležitou problematikou o znečisťovaní životného prostredia. Opäť im pripomenúť, aké je dôležité chrániť životné prostredie a učiť ich správnym návykom. Kanadský komiks IPCC: HRDINOVIA KLÍMY prináša detaily o tejto téme z úplne iného pohľadu. Príbeh komiksu sa pozerá na súčasné problémy z pohľadu budúcnosti, kedy je už problém klimatickej krízy vyriešený.

Udalosti sa odohráva o 100 rokov neskôr a práve takéto postavenie príbehu môže byť skutočne zaujímavé: „Krízu pomohli vyriešiť vedci a ďalší odborníci spojení pod značkou IPCC – pritom len málokto vie, čo to znamená, hoci ide o laureáta Nobelovej ceny. Knižka objasňuje proces získavania vedeckých poznatkov a tiež prečo sú dôveryhodné, na rozdiel od množstva výmyslov kolujúcich medzi ľuďmi v súčasnej záplave dezinformácií.“

Komiksy chcú dodať do škôl bezplatne, no aby tak mohli urobiť, potrebujú aj vašu podporu. Na Startlab.sk požadujú 10 000 €, do konca zbierky zostávajú už iba 4 dni a doteraz dokázali vyzbierať 8 336 €. Ak sa im túto sumu podarí vyzbierať, komiks budú môcť dodať do 400 škôl v celkovom počte 40 000 výtlačkov.

Hrdinovia klímy komiks
Hrdinovia klímy | Zdroj: Startlab.sk
31. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+