MojElektromobil

Elektrický skúter Honda PCX Electric bol predstavený poprvýkrát na technologickej konferencii CES v Las Vegas minulý rok. Aktuálne je už v predaji a používa sa aj pre služby zdieľaných jázd v Japonsku.

Prvotným cieľom spoločnosti Honda je zhromažďovať údaje o použíteľnosti a správania sa šoférov so skútrom PCX Electric.

V porovnaní s benzínovou verziou skútra PCX má elektrická verzia predĺžený rázvor kolies, aby uvoľnila priestor pre batérie. Skútre sú vybavené dvoma vymeniteľnými Li-ion batériami s kapacitou 2,06 kWh. Pri konštantnej rýchlosti 60 km/h je tak dojazd modelu PXC Electric 41 km.

Podľa Hondy je maximálny výkon motora je 4,2 kW. Čas nabíjania sa líši v závislosti od toho, či batérie nabíjate v skútri, alebo mino neho. Batérie sú totiž mobilné a dajú sa zo skútra vybrať. Ich úplné nabitie (vybraté zo skútra) trvá štyri hodiny. Ak zostanú v skútri, proces trvá šesť hodín.

Európsku, resp. slovenskú cenu nepoznáme, skúter sa zatiaľ predáva len v Japonsku a juhovýchodnej Ázii. V Malajzii je možné si ho kúpiť za niečo vyše 2 900 €.

Jej systém odnímateľnej batérie Honda Mobile Power Pack však vyzerá veľmi zaujímavo a dúfame, že sa čoskoro dostane aj k nám.

Honda sa okrem hybridných modelov vo svojom portfóliu angažuje aj v segmente čistých elektromobilov, onedlho má prísť na európsky trh jej mestský elektromobil so skutočne zaujimavým dizajnom.

 

 

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+