MojElektromobil
Slavo Dzuričko 21. februára 2018

Na autosalóne 2018 v Ženeve, ktorý sa bude konať od 8. do 18. marca, predstaví Honda celý sortiment najnovších vozidiel a konceptov. Od najpredávanejšieho SUV na svete až po futuristický koncept Sports EV.

Náš tip
HONDA CHCE SKRÁTIŤ ČAS NABÍJANIA ELEKTROMOBILOV NA POLOVICU

Najnovší model CR-V

Najnovšia generácia automobilu Honda CR-V bude mať v Ženeve svoju európsku premiéru. Nové SUV, ktoré sa bude prvýkrát predávať v Európe aj s možnosťou výberu hybridného hnacieho ústrojenstva, dvíha latku z hľadiska kvality, vybavenia interiéru a kultivovanosti.

Trio elektrických modelov spoločnosti Honda

Koncept Urban EV sa do Európy vracia po svojej globálnej premiére na autosalóne vo Frankfurte v septembri 2017. Koncept potvrdzuje úmysel Hondy vstúpiť na trh elektrických vozidiel v Európe, pričom spustenie výroby sériovej verzie je naplánované na budúci rok.

Len s malým oneskorením po premiére na autosalóne v Tokiu v októbri 2017 predstaví Honda aj koncept Sports EV. Vďaka pútavému dizajnu a nízkemu ťažisku poskytuje predstavu, ako asi bude vyzerať elektrický športový automobil budúcnosti.

honda ev sports concept
Predošlé fotografie z japonského autosalónu v Tokiu.

Posledným členom elektrického tria v Ženeve je NeuV. NeuV je pokročilý elektrický koncept, nabitý autonómnymi funkciami a umelou inteligenciou, ktorý sa prvýkrát predstavil na veľtrhu spotrebnej elektroniky 2017.

Oslava motoristického športu podľa Hondy

Okrem svojho sortimentu nových elektrických vozidiel predstaví Honda aj viacero dvoj a štvorkolesových športových vozidiel. V centre pozornosti bude Civic Type R TCR, ktorý sa prvýkrát predstaví na tomto autosalóne a to ešte v predstihu pred slávnostným otvorením sezóny WTCR.  Okrem TCR predstaví Honda mnoho ďalších ukážok svojich pretekárskych strojov vrátane NSX GT3. V dvojkolesovej sekcii sa predstaví viacnásobný víťaz šampionátov MotoGP od spoločnosti Honda, ale aj motocykle úspešné na súťažiach World Superbike a Dakar Rally.

Zdroj: tlačová správa Honda

21. februára 2018
Fotománia

+