MojElektromobil

Majiteľ Tesiela a známy nemecký elektromobilista Hansjörg Gemmingen dosiahol obrovský míľnik na svojom sedane Tesla Model S. Hansjörg je známy tým, že rekordnú vzdialenosť prešiel aj na prvej generácii Tesle Roadster prvej generácie – 620 000 km.

Hansjörg Gemmingen po prekonaní 600-tisíc km na Tesle Roadster

Gemmingen teraz na svojom Modeli S dosiahol číslo 900 000 km (559 350 míľ). Údajne na svojom sedane už raz vymieňal batériu. Tesla ponúka na batériu záruku 8 rokov a neobmedzený počet najazdených kilometrov, takže tento majiteľ podľa všetkého menil batériu v rámci záruky. Aj v tomto prípade je to pozoruhodná vzdialenosť pre akékoľlvek auto, špeciálne pre elektromobil. Máloktorý spaľovací automobil by prešiel podobnú vzdialenosť bez výmeny motora.

Rebríček Tesla High Mileage Leaderboard zoraduje majiteľov Tesiel z najvyšším počtom najazdených kilometrov na Tesle. Hansjörg Gemmingen obsadzuje dve z troch najlepších pozícií v rebríčku.

  1. Tesla Model S P85 – 900 000 km
  2. Tesla Roadster (2010 R80) – 620 000 km
  3. Model Tesla X 90D – 598 282 km
  4. Tesla Model 3 LR RWD – 115 578 km

V rebríčku nižšie môžeme vidieť, že majitelia Tesiel Model 3 si svoje elektromobily neužívajú o nič menej a že už na nich takisto najazdili poriadnu dávku kilometrov.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

17. júla 2019
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+