MojElektromobil
Slavo Dzuričko 25. apríla 2018

Ešte v minulom roku obehla médiami informácia, že známa e-taxi služba, ktorú prevádzkuje spoločnosť BIOS-groep, predáva svoje elektrické vozidlá Model S. Taxislužby s využitím elektromobilov sa stávajú populárne najmä v Holandsku, Švédsku či Nórsku. Nezaostáva však ani Severná Amerika. Tesla láka na 8 ročnú alebo neobmedzenú záruku na batérie a pohonnú jednotku elektromobilu či nízke náklady na prevádzku. Práve tieto faktory zavážili aj v prípade holandskej e-taxi služby.

Náš tip
HOLANDSKÁ TAXISLUŽBA AKTUALIZUJE SVOJE TESLY. MNOHO POUŽÍVANÝCH JE NA PREDAJ!

V hlavnej úlohe Tesla Model X

Staršie Modely S, ktoré boli spustené do prevádzky v roku 2014, mali ku koncu minulého roka najazdených približne 250 – 300 tisíc kilometrov. Na daný elektromobil však ide o prijateľné číslo a aj reálne. Elektromobily využívané ako taxíky obvykle nemajú problém najazdiť približne 100 000 kilometrov ročne. Tesla uvádza, že takéto vozidlá sú poväčšine nabíjané v noci, avšak veľké flotily majú prístup aj k vybraným 60 kW nabíjačkám Supercharger.

„Máme skutočne radi elektromobil Tesla Model X. Schopnosť prepraviť až sedem dospelých, rovnako ako ich batožinu spolu s vysokou zostatkovou hodnotou Modelu S, urobili pre nás veľmi príťažlivú ponuku.“ – hovorí vyjadrenie holandskej e-taxi služby.

Taxislužba tak vo svojom ďalšom kroku od predaja Modelov S siahne po výmene pravdepodobne celej flotily za elektromobil Tesla Model X. Celkovo by tak malo ísť zrejme až o 167 vozidiel Tesla Model X. Páči sa vám zmýšľanie holandskej e-taxi služby? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. apríla 2018
Fotománia

+