MojElektromobil

Spoločnosť GreenWay vyhodnocuje na svojom blogu údaje za prvých sedem mesiacov roku 2021 v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020. Spoločnosť zaregistrovala okrem iného zdvojnásobenie počtu vodičov zaregistrovaných v ich nabíjacej sieti a trikrát viac „natankovanej“ energie. Len v júli tohto roku vodiči nabili do svojich automobilov celkovo 320 MWh energie – viac ako za celý prvý polrok 2020.

Ušetrených pol milióna litrov benzínu
Tento rok, v období od januára do júla, spotrebovali vodiči elektromobilov viac ako 1,2 GWh energie z nabíjačiek GreenWay – čo je o 200% viac ako v rovnakom období minulého roka.
Energia dodaná zo siete GreenWay im umožnila prejsť viac ako 6 miliónov km. Na rovnakej trase by autá so spaľovacím motorom spotrebovali až 500 000 litrov benzínu.

Júl 2021 bol pre GreenWay rekordný.
Za tento jeden mesiac spotrebovali klienti spoločnosti 320 MWh energie a uskutočnili 20 tisíc nabíjacích relácií, čo predstavuje viac ako 250% nárast v porovnaní s júlom 2020.

“Podľa nášho názoru je rekordná úroveň používania našich nabíjačiek odozvou na veľký nárast počtu registrácií elektromobilov, “ komentoval Peter Badík, Managing Partner spoločnosti GreenWay. „Je zrejmé, že rastie počet rodinných vozidiel, ktorými ľudia jazdia na dovolenku a za oddychom. Priemerný mesačný objem spotrebovanej energie sa u bežného klienta GreenWay v priebehu roka zvýšil o takmer 40%.“

Nové nabíjacie stanice spustené v septembri


Ako informuje operátor na svojom Facebooku, “Ako huby po daždi nám vyrástli ďalšie nové GreenWay stanice:”

  • Bratislava, Vivo! upgrade stanice Delta na 150 kW!
  • Nitra, OC Mlyny, 50 kW + AC 22 kW
  • Prievidza, OC Korzo, 50 kW + AC 22 kW
  • Kriváň, Koliba Kriváň, 50 kW + AC 22 kW
  • Dunajská Streda, MB, 2xAC 22 kW
  • Šamorín, X-Bionic, 4xAC 22 kW
  • Orechová Potôň, Slovakia Ring, 2x AC 22 kW

Posilňujú aj východ Slovenska:

  • Prešov, Tesco, 2xAC 22kW
  • Prešov, Motor Car, 2xAC 22 kW

Rekordéri medzi nabíjačkami
Vodiči najčastejšie používajú nabíjačky, pri ktorých sa nachádzajú ďalšie služby, ktoré môžu počas nabíjania využiť: na parkoviskách nákupných centier a kancelárskych komplexov alebo v sídle veľkých spoločností. Medzi najobľúbenejšie nabíjacie stanice na Slovensku patria: nabíjacie stanice pri nákupných centrách OC Dubeň Žilina, Aupark Bratislava, M park Považská Bystrica, Europa SC Banská Bystrica a Max Poprad, ekologický nabíjací hub pri spoločnosti Dalitrans Veľké Bierovce a nabíjacia stanica Todos/OMV Ružomberok.

Infografika Greenway: boom elektromobilty na Slovensku
Infografika Greenway: boom elektromobilty na Slovensku | Zdroj: Greenway

 

17. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+