MojElektromobil

Google mení svoju stratégiu na poli autonómnych automobilov a po novom už nechce sústrediť svoje snaženie na vývoj vlastného auta. Podľa správ z The Information, bude spoločnosť na vývoji radšej spolupracovať s konvenčnými výrobcami automobilov, pričom sa začína hovoriť aj o spustení novej služby pre spolujazdu. Tá by mala byť dokončená ešte do konca budúceho roka.

Aktuálne pre Google vyrába prototyp samojazdiaceho auta Fiat Chrysler. Ak sa testovanie ukáže ako úspešné, tak sa zrejme dočkáme aj komerčnej prevádzky a rozšírenia výroby. Obidve spoločnosti oznámili dohodu o spolupráci už v máji tohto roka a je zrejmé, že bude pokračovať aj v nasledovnom roku. Google auto testuje priamo v teréne, má však pochybnosti o jeho praktickosti – nemá totižto žiadny volant, ako ani možnosť ovládať akceleráciu a brzdenie.

Ako sa teda bude vyvíjať budúcnosť autonómnych automobilov od Google je zatiaľ otázne. Spoločnosť má však už v najbližších hodinách oznámiť jeho plány s vývojom autonómnych automobilov. O novinkách vás budeme samozrejme informovať.

Doplnené: Google oznámil, že problematikou autonómnych automobilov sa bude zaoberať nová spoločnosť pracujúca pod Alphabetom. Podľa, CEO John Krafcika, čaká jeho tím ešte veľa práce, a hoci Google autá už najazdili viac ako 2-milióny, tak majú pred sebou ešte mnoho km. Vývojári sa budú musieť popasovať aj s testovaním v rôznych nepriaznivých podmienkach.

Zdroj: MôjAndroid.sk, titulný obrázok: automobilemag.com

16. marca 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+