MojElektromobil

Jean-Eric Vergne dokázal vyhrať druhé preteky v sezóne, domáci Felipe Massa prvýkrát na pódiu vo Formuli E a nováčik Rowland ostal po ďalšom ťažkom súboji prekvapený.

„Pre mňa ako pretekára je toto vždy miesto, kde chcem byť,“ povedal Jean-Eric Vergne z tímu DS Techeetah po tom, ako si v Monaku odniesol druhé víťazstvo sezóny. Nikdy som tu v Monaku nemal pódiové umiestnenie. Pamätám si všetky legendy, ktoré boli na tomto pódiu a všetky ťažké preteky, ktoré som tu zažil vo Formule 1. Dnes tu stáť je preto pre mňa špeciálnym zážitkom.

S dvoma víťazstvami po sebe Francúz prelomil rekordnú šnúru ôsmich rôznych víťazov v ôsmich pretekoch. Momentálne je na čele priebežného poradia. Napriek dvom víťazstvám a celkovo 87 bodom pretekár DS Techeetah má ďaleko k spokojnosti.

„Nič nebude stabilné až do konca roka – také sú tieto preteky. Bude to veľmi premenlivé až do konca sezóny.“

„Som najlepším príkladom toho, ako rýchlo sa veci menia v týchto pretekoch. Prišiel som sem zo šiesteho miesta a ako líder opúšťam Monako – vo Formule E nie je nič isté.“

Iba 33 bodov delí top 10 jazdcov a menej ako sekunda oddeľuje všetkých 22 vozidiel v kvalifikácii. Preteky FORMULA E sa 25.mája presúvajú do Berlína a redakcia MôjElektromobil tam nebude chýbať. Boj o celkový titul sa stupňuje a finálové preteky sezóny sa budú konať v New Yorku.

Domáci hrdina Felipe Massa na stupni víťazov

“Nikdy som nepochyboval o tom, čo dokážem,“ hovorí Felipe Massa (Venturi), očividne spokojný po získaní svojho prvého pódiovéjo miesta vo Formule E, čo sa mu dokonca podarilo v domácom Monaku.

„Férové preteky sú pre nás veľmi dôležité.  Mohol som byť na pódiu už skôr, ale bohužiaľ sa vždy niečo prihodilo.“

Po neopakovateľnom začiatku sezóny je víťazstvo Massu v Monaku druhým víťazstvom Venturi po úspechu jeho kolegu Edoarda Mortaru, ktorý vyhral preteky v Hong Kongu.

„Pamätám si, že som počas pretekov počul z tribún, ako mi fandia moje deti – bolo to neuveriteľné.

Nováčik Rowland prekvapený

„Som stále prekvapený,“ hovorí pretekár Oliver Rowland po druhom pódiovom umiestnení vo Formule E v krátkom čase. Rowland momentálne figuruje na deviatom mieste v rebríčku šampionátu s 59 bodmi – len 28 bodov pod lídrom a tímovým kolegom Jean-Ericom Vergnom.

Hlavný partner podujatia Formula E je ABB.

 

16. mája 2019
Zdroj: ABB Formula E

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+